Strona głównaGryAktualnościAssasin's Creed jest ważną marką RPG. Zdaniem Ubisoftu

Assasin’s Creed jest ważną marką RPG. Zdaniem Ubisoftu

Seria Assasin’s Creed zmierza ewidentnie w kierunku gier RPG, czego dowodem była ostatnia odsłona serii. Wygląda na to, że w kolejnych częściach gry ten stan rzeczy się nie zmieni.

Tak wynika z wypowiedzi Yvesa Guillemota, prezesa Ubisoftu. Powiedział on, że Assasin’s Creed Origins wskazał nowy kierunek serii, jakim są gry RPG. Wskazał tutaj możliwość pokierowania fabułą oraz zróżnicowany ekwipunek, opisany szeregiem cech. Odyssey, czyli ostatnia odsłona serii, przerosła oczekiwania twórców. Na tyle, że Assasin’s Creed jest teraz na rynku ważną marką RPG.

Ubisoft nie zamierza zbaczać z obranej ścieżki i będzie kontynuować rozwój gry właśnie w kierunku RPG, jeszcze bardziej zwiększając nacisk na tego typu elementy rozgrywki.

Zobacz: Ubisoft przeprasza za heteroseksualny romans w dodatku do Assasin’s Creed Odyssey

W tym roku nie zobaczymy nowej części Assasin’s Creed. Powodów tej decyzji może być kilka i zapewne w każdym z nich jest ziarnko prawdy. Ubisoft może chcieć dalej zarabiać na Odyssey i dodatkach, więc póki co będzie tylko odcinać kupony, a dodatkowe pieniądze wpłyną z zaplanowanego remasteru Assasin’s Creed 3. Po co w takim wypadku się męczyć i skupiać na szybkim stworzeniu kolejnego tytułu?

Zobacz: Ubisoft potwierdza premierę Assasin’s Creed 3 Remastered

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię