Strona głównaGryAktualnościAssassin's Creed z masą nowości w styczniowej aktualizacji

Assassin’s Creed z masą nowości w styczniowej aktualizacji

W 2019 Ubisoft nie planuje żadnej nowej gry osadzonej w świecie Assassin’s Creed, ale zamiast tego fani serii otrzymają nową zawartość. Właśnie dowiedzieliśmy się jakie nowości czekają w styczniowej aktualizacji.

Przede wszystkim zmianie ulegnie scaling poziomu trudności przeciwników. Z nową aktualizacją ma się pojawić kilka opcji do wyboru, bardziej dopasowanych do stylu gry większości osób. Poziomy trudności zostały podzielone na:

  • Heavy – wszyscy przeciwnicy są na takim samym poziomie co gracz
  • Normal – w poziomie trudności nic się nie zmienia
  • Light – przeciwnicy są o około dwa levele poniżej postaci gracza
  • Very Light – przeciwnicy mają o około cztery poziomy mniej niż gracz

Dodatkowo, drugi epizod DLC zatytułowanego Dziedzictwo Pierwszego Ostrza wystartuje 15 stycznia, a w nim gracze będą mogli “sprawdzić blokadę stworzoną przez Zakon Pradawnych wokól portu w Achai. Odkryjecie grupę uwięzionych obywateli, których życia są zagrożone przez generała floty, Tempesta, który dowodzi blokadą. Zadaniem gracza będzie skraść broń Tempesta, pomóc obywatelom w ucieczce i zniszczyć blokadę… swoim statkiem. Będzie to epicka bitwa na Morzu Egejskim.” Najpierw oczywiście trzeba jednak ukończyć pierwszy epizod, Hunted, ukończyć quest Naxosa z rozdziału 7. głównego wątku oraz zdobyć co najmniej 28. poziom postaci.

Co prawda DLC Dziedzictwa Pierwszego Ostrza jest płatne, ale Zaginione Opowieści Grecji są darmowe i mają swój ciąg dalszy w styczniu, wraz z rozszerzeniem Córki Lalai. W nim trzeba udać się do pozbawionej obrony wioski, w której zostały same kobiety, a zadaniem gracza będzie wytrenować je tak, by same mogły stanąć do walki z wszelkim zagrożeniem.

W Odyssey pojawi się także nowe mityczne stworzenie, cyklop nazwany Bright One. Gracze, którzy zdołają go pokonać, otrzymają jego broń – Młot Hefajstosa. Cyklopa znajdziecie w Arges, ale by stawić mu czoło najlepiej mieć powyżej 50 levelu postaci.

Jeśli należycie do Ubisoft Club, na swój statek w Odyssey możecie sprowadzić Ayę z AC: Origins, do zdobycia będzie również masa nowych przedmiotów, na czele z Paczką Postaci Dionizosa i Zestawem Ateny.

W przygotowaniu są już kolejne aktualizacje – dwa nowe poziomy Najemników, na których zlecenia po początkowych problemach są teraz jednym z ciekawszych wyzwań, oraz nowy sprzedawca, który zostanie ulokowany w Jaskini Mysona w regionie Malis.

Ufff, sporo tego… Jesteście usatysfakcjonowani takim zestawem nowości?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię