Strona głównaGryAktualnościAssassin’s Creed: Valhalla – w grze znajdziecie Horokruksy z Harry’ego Pottera

Assassin’s Creed: Valhalla – w grze znajdziecie Horokruksy z Harry’ego Pottera

Do najnowszej odsłony serii Assassin’s Creed trafiło sporo różnego rodzaju easter eggów nawiązujących do popkultury. Jednym z nich są horkruksy, których poszukiwał Harry Potter, aby pokonać Voldermorta.

W Assassin’s Creed: Valhalla podczas wizyty w Luden, czyli Londynie trafimy do świątyni Sulis. Tam z kolei w jednym domku na stoliku znajdziemy listę oraz przedmioty, które bez problemu rozpoznają fani książek o Potterze.

Zobacz: PlayStation 5 – pierwszy, potwierdzony przypadek całkowitej awarii konsoli

Valhalla-Horkruksy-02

Są to horkruksy, czyli przedmioty zawierające cząstki duszy Voldermorta. Na stole znalazło się 6 z 7 przedmiotów, czyli pamiętnik Toma Riddle’a, medalion Salazara Slytherina, diadem Roweny Ravenclaw, puchar Helgi Hufflepuff i pierścień Malrvolo Gaunta. Węża Nagini znajdziemy przed wejściem do chaty. Jak wiemy ostatnim z horkruksów był sam Harry Potter. W grze jest on reprezentowany jako różdżka, leżąca na stole.

Valhalla-Horkruksy-02

Oczywiście nie są to jedyne easter eggi jakie znajdziemy w grze. Jednym z nich jest występ w Valhalli inspirowany muzyką The Prodigy. Z kolei w Kruczej Przystani znajdziemy pergamin Fantastyczne ryby i jak je odnaleźć, co nawiązuje do innego dzieła J.K. Rowling Fantastyczne Zwierzęta i jak je odnaleźć. Chociaż dla ścisłości to autorem książki był Newt Skamander ;).

Valhalla-Horkruksy-02

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię