Strona głównaWiadomościAsus nie ma sobie równych na rynku płyt głównych

Asus nie ma sobie równych na rynku płyt głównych

Można wymienić kilku producentów płyt głównych, którzy zaliczani się do światowej czołówki. Wśród nich na pewno powinni się znaleźć Asus, Gigabyte, czy też MSI. Jednak pierwsza z tych firm całkowicie zdominowała rynek.

Według informacji serwisu DigiTimes, Asus w tym momencie kontroluje niemal większość rynku płyt głównych. Tajwańczycy odpowiadają za 45 procent sprzedaży, co jest wynikiem bardzo imponującym. Wiedziałem, że Asus jest jednym z liderów, ale nie sądziłem, że zagarnął dla siebie aż tak wielki kawałek tortu. To w dużej mierze to zasługa najnowszej oferty, w tym płyt z chipsetami Z270 i X299, które bardzo dobrze przyjęły się na rynku.

Asus jest liderem na takich rynkach jak: Stany Zjednoczone, Europa, Filipiny, Indonezja, Australia, Indie, Wietnam, Malezja, czy też Singapur. W regionie Azji i Pacyfiku płyty Asusa to aż 70 procent wszystkich modeli z chipsetami X299 i aż 60 procent sprzętów z układem logiki Z270. Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się konstrukcje przeznaczone dla graczy, ale klucz do sukcesu firmy leży też w bardzo szerokie ofercie, w której każdy może znaleźć coś dla siebie.

Ale to jeszcze nic. W najbliższych miesiącach sytuacja Asusa powinna się tylko poprawiać. Przecież wkrótce na sklepowych półkach pojawią się procesory Intel Coffee Lake, które wymagają nowych układów logiki z serii 300, a w 2018 roku planowana jest premiera procesorów Ryzen 2. To doskonała okazja, aby Asus zdobył jeszcze większą część rynku kosztem swoich największych konkurentów.

A jaką płytę główną Wy macie w swoim komputerze?

Źródło: DigiTimes

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię