Strona głównaWiadomościAsus pokazał kolejny, tani monitor dla graczy

Asus pokazał kolejny, tani monitor dla graczy

Asus VP228QG to nowy monitor, który dedykowany jest graczom. Największą zaletą urządzenia ma być bardzo niska cena. Obawiam się jednak, że model ten nie zadowoli chociażby miłośników Counter-Strike’a.

Asus VP228QG to budżetowy monitor dla graczy. Wyposażony jest w 21,5-calowy panel TN. Maksymalna wyświetlana rozdzielczość to standardowe Full HD 1920 x 1080 pikseli. W specyfikacji znajdziemy również informację o czasie reakcji na poziomie 1 ms, ale między odcieniami szarości, więc rzeczywisty będzie dużo gorszy. Jeśli chodzi o odświeżanie, to nie ma tutaj nic rewolucyjnego. Asus VP228QG może pochwalić się zaledwie 75 Hz z obsługą AMD FreeSync.

Według producenta monitor ma podświetlenie typu flicker-free, więc bez efektu migotania obrazu. Kąty widzenia to z kolei 170 i 160 stopni, a maksymalna jasność wynosi 250 cd/m2. Asus chwali się też technologią GamePlus, która sprowadza się do kilku rozwiązań specjalnie dla graczy. To między innymi ustawienia obrazu dla poszczególnych gatunków gier czy też możliwość włączenia celownika lub licznika FPS-ów. Asus VP228QG wyposażony jest w złącza DisplayPort 1.2a, HDMI 1.4a oraz D-Sub.

Asus VP228QG ma kosztować poniżej 200 dolarów, czyli prawdopodobnie około 700-800 zł.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię