Strona głównaWiadomościAsus pokazał potwora: 65-calowy monitor 4K i 120 Hz

Asus pokazał potwora: 65-calowy monitor 4K i 120 Hz

Przy tym monstrum każdy innym monitor wygląda niczym zabawka. No bo jak inaczej nazwać urządzenie z 65-calowym ekranem 4K i odświeżaniem 120 Hz, które właśnie zaprezentował Asus?

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o niemal identycznej propozycji Nvidii o nazwie BFGD, czyli Big Format Gaming Display. Najwyraźniej to nowy standard, bowiem podobne urządzenie zaprezentował Asus. Tutaj również mamy do czynienia z 65-calowym monitorem o rozdzielczości 4K i odświeżaniu 120 Hz. Jakby tego było mało, to nie zapomniano również o obsłudze technologii synchronizacji Nvidia G-Sync.

Monitor wyposażony jest w pełnoekranowe podświetlenie, które pozwala na osiągnięcie jasności aż 1000 nitów. Dzięki temu panel radzi sobie z wyświetlaniem treści HDR. Ale ważna jest także odwzorowanie kolorów. Asus ROG Swift PG65 w pełni pokrywa filmową paletę barw DCI-P3, która jest dużo szersza od tradycyjnie stosowanego w monitorach komputerowych gamutu sRGB.

Monitor Asus PG65 ma też wbudowany Nvidia Shield, czyli urządzenie z systemem Android. To otwiera przed użytkownikami całkiem spore możliwości. Na sprzęcie można między innymi oglądać Netflixa, Amazon Video oraz YouTube’a. Nie brakuje też dostępu do Sklepu Google Play, więc tysięcy innych gier i aplikacji. Jednak dla graczy najważniejsza chyba będzie funkcja Nvidia GameStream, która pozwala bezprzewodowo przenieść obraz z komputera na monitor. Wystarczy do tego szybka sieć domowa i zestaw z grafiką Nvidia.

Cena nie jest jeszcze znana, ale możemy być pewni, że będzie kosmiczna. Dokładna data premiery również pozostaje tajemnicą, ale tutaj przynajmniej wiemy, że planowana jest jeszcze w tym roku.

Źródło: Asus

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię