Strona głównaWiadomościAsus pokaże nam kwintesencję gamingu na dużych, zakrzywionych ekranach ROG Strix XG32VQ...

Asus pokaże nam kwintesencję gamingu na dużych, zakrzywionych ekranach ROG Strix XG32VQ oraz XG35VQ

Gierki najlepiej smakują w maksymalnych detalach graficznych i rozdzielczościach. Chcąc pogłębić ilość doznań należy zaopatrzyć się nie tylko w mocne podzespoły, ale i ogromny monitor, który przeniesie nas do całkiem innej rzeczywistości.

Do świata gamingu mogą wprowadzić graczy dwa nowe monitory Asus ROG, które wreszcie są dostępne także i w Polsce. To jedne z większych jednostek ekranowych w katalogu producenta o dość wysokiej cenie, ale i ogromnych możliwościach technologicznych.

32″ ROG Strix XG32VQ i 35″ ROG Strix XG35VQ mają wyświetlać obszar gry w jak najwyższej jakości, ale również w niezachwianej płynności rozgrywki. Poziom immersji w grach podniesie zakrzywiony ekran 1800R, a także niesamowicie wysoka rozdzielczość UWQHD (3440 x 1440). Szeroka płaszczyzna obrazu ze szczegółową grafiką pozwoli użytkownikowi uzyskać przewagę nad sieciowymi przeciwnikami, a nawet nad sztuczną inteligencją, bowiem dostrzeże znacznie więcej, niż na standardowych monitorach.

Proporcje ekranu 21:9 wpłyną pozytywnie na przebieg rozgrywki, ale nie tak bardzo jak poziom odświeżania, który w przypadku Strix XG32VQ wynosi 144 Hz, zaś XG35VQ 100 Hz. Podłączając monitory do odpowiednio wydajnych komputerów można uzyskać płynniejszą animację i większą dynamikę obrazu, której nie uświadczymy na klasycznych monitorach 60 Hz. Wysokie odświeżanie w obydwu modelach monitorów łączy siły z technologią FreeSync zapobiegającej rwaniu obrazu.

Wrażenia w trakcie ostrego gamingu zostaną spotęgowane dzięki podświetleniu, które można zintegrować z pozostałymi urządzeniami po uprzednim zainstalowaniu oprogramowania Aura Sync. Wystarczy kilka kliknięć myszką, by spersonalizować tęczową aurę luminującą z tyłu obudowy. Dodatkowo producent umożliwia personalizację projekcji znaku świetlnego uchodzącego spod nogi monitora. W zestawie znajdziemy 3 osłony ROG do montażu, a także jedną pustą do stworzenia własnego piętna gamingu.

Warto na koniec jeszcze wspomnieć o funkcji GamePlus ukrytej za skrótem klawiszowym. Po jego aktywacji otrzymamy dostęp do profilów celownika, minutnika ekranowego, informacji nt. prędkości działania gry, czy też dopasowania położenia ekranu.

Proponowane monitory zdają się świetną opcją dla najbardziej wymagających graczy, lecz przyjemność obcowania z nimi może utrudnić nieziemsko wysoka cena. Za model 32″ zapłacimy w granicach 2700 zł, natomiast za 35″ aż 3900 zł.           

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię