Strona głównaWiadomościAsus prezentuje niereferencyjną kartę ROG Strix Radeon RX Vega 64

Asus prezentuje niereferencyjną kartę ROG Strix Radeon RX Vega 64

Sklepowe półki powoli zaczynają zapełniać się niereferencyjnymi modelami kart graficznych AMD Radeon RX Vega. Jedną z pierwszych, która została zaprezentowana jest Asus ROG Strix Radeon RX Vega 64 O8G.

Asus ROG Strix Radeon RX Vega 64 O8G to jedna z pierwszych, o ile nie pierwsza niereferencyjna karta graficzna Radeon RX Vega 64. Wyposażona jest w autorską płytkę PCB oraz system chłodzenia znany jako DirectCU III. Można go znaleźć między innymi w karcie Strix GTX 1080 Ti. Składa się on z miedzianych rurek cieplnych, które odprowadzają ciepło na dwa aluminiowe radiatory. Te z kolei są chłodzone przy pomocy aż trzech wentylatorów o średnicy 100 mm każdy. System chłodzenia uaktywnia się dopiero w potrzebie, czyli przy bardziej wymagających zadaniach.

Jeśli chodzi o samą kartę, to wyposażona jest w 13-fazową sekcję zasilania VRM. Energię czerpie z dwóch 8-pinowych złączy PCIe. Dokładne taktowania nie są znane, ale wiemy, że są one podwyższone w porównaniu z modelami referencyjnymi. Asus pochwalił się jedynie, że zegary są bardzo zbliżone do referencyjnej wersji chłodzonej cieczą, więc powinny być znacząco podniesione. Do sprzedaży trafi też model ROG Strix RX Vega 56 z taką samym laminatem, ale referencyjnymi częstotliwościami. Ceny obu kart póki co nie są znane.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię