Strona głównaWiadomościAsus ROG Pugio – ta myszka nie tylko ma dobrze działać, ale...

Asus ROG Pugio – ta myszka nie tylko ma dobrze działać, ale też wyglądać

Myszka dla gracza nie musi być nudna, czego dowodem jest model Asus ROG Pugio. Urządzenie, oprócz dobrej specyfikacji, wyróżnia się też ciekawym wyglądem, który przyciąga wzrok.

ROG Pugio to nowa myszka Asusa z serii Republic of Gamers. To model symetryczny, więc w teorii wygodny zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych, ale to najlepiej sprawdzić w trakcie testów. Sercem urządzenia jest nieznany sensor optyczny o szybkości śledzenia 150 IPS (ok 3,8 m/s.), przyspieszeniu 30G oraz maksymalnej czułości 7200 DPI. Producent nie chwali się jaki jest to dokładnie model, ale po specyfikacji można wywnioskować, że to Pixart PMW3330, czyli jeden z najbardziej precyzyjnych czujników na rynku.

Pod przyciskami głównymi Asus zastosował przełączniki Omron D2F-01F, których deklarowana żywotność to aż 50 mln aktywacji. Jeśli po drodze nie zawiedzie żaden inny element, to gryzoń powinien posłużyć użytkownikom nawet kilka lat. ROG Pugio wyposażona jest poza tym w trójstrefowe podświetlenie z obsługą aż 16,8 mln barw. Co ważne, jest ono kompatybilne z Asus Aura Sync, więc może zostać zsynchronizowane z innymi podzespołami, wyposażony w podobne podświetlenie.

Myszka jest przewodowa. Z komputerem łączy się przy pomocy 2-metrowego, zabezpieczonego oplotem kabla USB 2.0. Bez przewodu gryzoń waży 103 gramy, co jest niezłym wynikiem. Sugerowana cena detaliczna to niestety aż 90 dolarów, czyli w Polsce można liczyć na cenę rzędu 400-450 zł. To dużo jak na gryzonia dla graczy, ale na pewno znajdą się i tacy, którzy zdecydują się na zakup modelu Asus ROG Pugio.

Źródło: Asus

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię