Strona głównaWiadomościAsus ROG VP28UQG – monitor 4K dla graczy z Adaptive Sync

Asus ROG VP28UQG – monitor 4K dla graczy z Adaptive Sync

Granie w rozdzielczości 4K wciąż wydaje się melodią przyszłości. Potrzeba naprawdę mocnego komputera, aby tytuły AAA działały na najwyższych ustawieniach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby już dzisiaj wyposażyć się w odpowiedni monitor, np. nowego Asusa ROG VP28UQG.

Asus ROG VP28UQG to urządzenie stworzone dla graczy. Monitor ma przekątną 28 cali i potrafi wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K, czyli 3840 x 2160 pikseli. Niestety, pewnego rodzaju zawodem może być odświeżanie na standardowym poziomie 60 Hz, ale za to producent dorzucił obsługę technologii synchronizacji Adaptive Sync i FreeSync w zakresie od 40 do 60 Hz. Zastosowana matryca została wykonana w technologii TN, a czas reakcji – między odcieniami szarości – to 1 ms.

Co jeszcze ma do zaoferowania nowy monitor Asusa? Producent deklaruje, że kąty widzenia to odpowiednio 170 i 160 stopni, a maksymalna jasność wynosi 300 cd/m2. Z kolei współczynnik kontrastu to 1000:1. Urządzenie wyposażone jest w podświetlenie Flicker Free oraz rozwiązanie znane jako Asus GamePlus, dzięki któremu można między innymi kontrolować liczbę wyświetlanych klatek na sekundę. Jeśli chodzi o złącza wideo, to do wyboru mamy dwa HDMI 2.0 oraz jedno DisplayPort 1.2. Całość uzupełnia port mini-jack 3,5 mm, do którego można podłączyć głośniki. Monitor jest zgodny ze standardem VESA 100 x 100 mm. Maksymalny pobór mocy ma wynosić 60 W.

Ile kosztuje Asus ROG VP28UQG? Tego jeszcze nie wiemy, ale patrząc na specyfikację, to cena nie powinna być szczególnie wysoka.

Źródło: Asus

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię