Strona główna Wiadomości Asus zapowiada płytę główną, która uciągnie pamięci 4266 MHz+ i podkręcony CPU

Asus zapowiada płytę główną, która uciągnie pamięci 4266 MHz+ i podkręcony CPU

- Reklama -

Płyta główna to taki rdzeń komputera. To do niej podłączamy wszystkie podzespoły, które dzięki temu mogą się ze sobą komunikować. Co byście powiedzieli na płytę, która jest w stanie uciągnąć jednocześnie procesor podkręcony do ponad 5,0 GHz oraz pamięci z zegarem ustawionym na 4266 MHz lub więcej? Taką konstrukcję zapowiedział Asus.

Póki co o płycie nie wiemy zbyt wiele. Na pewno Asus planuje stworzyć model, który uciągnie taktowanie procesora na poziomie ponad 5,0 GHz i to na wszystkich rdzeniach jednocześnie oraz pamięci RAM podkręcone do 4266 MHz lub więcej i to również w przypadku zapełnienia wszystkich czterech dostępnych slotów. Pozostała specyfikacja to jedynie spekulacje oparte na dostępnej fotografii.

Z lekko przyciemnionego obrazu możemy wywnioskować, że płyta główna będzie wykorzystywać gniazdo procesora LGA 1151 oraz układ Intel Z390. Zaoferuje przy tym cztery sloty pamięci RAM, obsługujące nowe kości o podwójnej pojemności. Dzięki temu komputer będzie mógł mieć aż 128 GB RAM-u. Pozostałe elementy, jak cena i data premiery wciąż pozostają tajemnicą. Najprawdopodobniej oficjalna premiera będzie miała miejsce jeszcze w tym miesiącu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE