Strona głównaGryAktualnościAtari VCS: znamy (nową) specyfikację, datę premiery i cenę. Konsola już w...

Atari VCS: znamy (nową) specyfikację, datę premiery i cenę. Konsola już w przedsprzedaży

Akcja zbiórki pieniędzy na konsolę Atari VCS jest jedną z najdłużej trwających i najbardziej burzliwych. W dodatku co chwilę dostajemy nowe informacje na jej temat, które przeczą poprzednim. Teraz poznaliśmy kolejne (nowe) informacje na temat jej specyfikacji, ceny i daty premiery.

Według nowych doniesień na temat konsoli, o której pierwszy raz usłyszeliśmy w 2017 roku, jej głównym układem ma być AMD Ryzen Embedded R1000, 4 lub 8 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci dyskowej eMMC.

Urządzenie ma obsługiwać zarówno Linuxa, jak i Windowsa 10, domyślnie w jej pamięci ma być zapisanych ponad 100 gier z Atari 2600. Będzie również możliwy dostęp do nowych gier, chociażby ze Steam, jak i różnych innych multimediów.

Teraz najciekawsze i chyba najważniejsze. Konsola Atari VCS ma się pojawić w sklepach w marcu 2020 roku, a jej cena kształtować się będzie na poziomie 249,99 dolarów dla wersji z mniejszą ilością pamięci i o 30 dolarów więcej za wersję mocniejszą. Zestaw z padem oraz specjalnym joystickiem, stylizowanym na retro, będzie kosztował 389,99 dolarów. Konsola będzie dystrybuowana przez stronę internetową Atari (tu dostępna jest przedsprzedaż), w sieciach Walmart i GameStop.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię