Strona głównaGryAktualnościAtari wraca do gier na PC i konsole

Atari wraca do gier na PC i konsole

Atari zapowiedziało, że porzuca mobilne gry free-to-play i wraca do korzeni. Nowa strategia przewiduje tworzenie gier premium na PC oraz konsole.

W ostatnich latach Atari nie miało się zbyt dobrze. Firma zajmowała się głównie portowaniem klasycznych gier w wydaniu na platformy mobilne. Teraz jednak się to ma zmienić. Nowa strategia Atari zakłada, że główny nacisk będzie położony na produkcje premium przeznaczone na PC i konsole oraz system Atari VCS.

Firma nie porzuci całkowicie tworzenia gier mobilnych i free-to-play jednak nie będą one głównym celem. Co więcej, plany przewidują rozwój niektórych z popularnych tytułów, ale również pozbycie się takich portów iOS i Android takich serii jak RollerCoaster Tycoon Story, Castles & Catapults, Ninja Golf czy Atari Combat: Tank Fury. Atari chce sprzedać prawa innym koncernom. Gdyby to się nie udało, serie zostaną zamknięte.

Zobacz: Cyberpunk 2077: gracze odkryli, że wersja bez aktualizacji ma więcej zawartości

Kolejna sprawa to wycofanie się z inwestowania w sieciowe kasyna. W marcu tego roku Atari prowadziło na rynkach afrykańskich kasyna oparte na kryptowalucie Atari Casino. Koniec również z pracami nad ekranizacjami kinowymi i telewizyjnymi gier.

Wygląda na to, że Atari faktycznie bardzo mocno chce skupić się na produkcji gier premium. Szefowie firmy tłumaczą to tym, że charakter firmy bardziej pasuje do produkcji gier na PC i konsole. Pomysłodawcą tak radykalnych kroków jest Wade J. Rosen, który przejął fotel prezesa w kwietniu tego roku. Pierwsze gry mają mają trafić na półki jeszcze przed 31 marca 2022 roku.

Taki zapał cieszy bardzo mocno. Atari po ostatnich porażkach z Alon in the Dark: Illumination czy RollerCoaster: Tycoon World podkuliło ogon i zajęło się tworzeniem mobilnych wersji swoich starych i sprawdzonych gier. Te niestety cechowały się niską jakością i nachalnym modelem free-to-play czy w zasadzie pay-to-win. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne gry będą prawdziwymi perełkami.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię