Strona głównaEsportCounter-StrikeAstralis: zonic, trener i ojciec sukcesu porzuci zespół?

Astralis: zonic, trener i ojciec sukcesu porzuci zespół?

Tak, jak trudno było sobie wyobrazić Virtus.pro bez kogokolwiek ze starego składu, tak trudno sobie wyobrazić Astralis bez dotychczasowego trenera – zonica.

Jednak według informacji, do jakich dotarł serwis HLTV, już wkrótce duńska formacja CS:GO będzie musiała poszukać sobie nowego szkoleniowca. Danny “zonic” Sørensen może bowiem nie przedłużyć kontraktu z organizacja. Umowa między nim a Astralis trwa do 31 grudnia. Sama formacja też daleka jest od odnoszonych jeszcze kilka lat temu sukcesów, co sprawia, że zonic nie widzi w niej dalszego miejsca dla siebie. Dodatkowo, według plotek, atmosfera w ekipie od jakiegoś czasu gęstnieje. Jeśli nic się nie zmieni chociażby w rozpoczynającym się dzisiaj IEM Cologne 2021, to zonic może nie być jedynym, który porzuci trykot Astralis – umowy czterech graczy również bowiem kończą się 31 grudnia.

zonic Astralis
fot. Adela Sznajder

Organizacja może być już pogodzona z wyborem swojego dotychczasowego coacha i intensywnie szukać kogoś na jego miejsce. Jednym z wyborów jest ponoć Nicolai “HUNDEN” Petersen, póki co trener Heroic. Nic dziwnego – HUNDEN jest odpowiedzialny między innymi za wygraną Heroic w zeszłorocznym ESL One Cologne i nie zmienia tego nawet przyłapanie go na wykorzystaniu coach buga. Jednak odbył już swoją “karę” i niedawno wrócił do aktywnego trenowania.

Póki co żadna z zainteresowanych stron nie komentuje doniesień HLTV.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię