Strona głównaGryAktualnościAurelion Sol zyskał własną gwiazdę na niebie

Aurelion Sol zyskał własną gwiazdę na niebie

Zasięgi League of Legends są większe niż nam się wydaje. Jedna z postaci tej gry, Aurelion Sol, otrzymał bowiem własną gwiazdę.

Aurelion Sol, który na pozór wygląda jak smok, ma przydomek Architekt Gwiazd i nawet jego opis na stronie gry mówi o tym, jak ozdabiał kosmos gwiazdami. Nic więc dziwnego, że w końcu jeden z fanów gry wpadł na pomysł, by zgłosić bohatera jako “dawcę” imienia dla jednej z prawdziwych gwiazd.

Aurelion Sol League of Legends

Wszystko stało się możliwe dzięki International Star Registry, która zajmuje się sprzedażą praw do nazywania gwiazd. Są to co prawda nazwy nieoficjalne, ale często wykorzystywane na przykład by sprawić niespodziankę bliskim, w formie prezentu. I wbrew pozorom, nie jest to działalność nowa – ISR działa od 1979 roku. Jeden z graczy League of Legends postanowił wykorzystać okazję i nazwać gwiazdę… Nerf Aurelion Sol. Chodzi oczywiście o żartobliwie ujętą “petycję” o osłabienie wspomnianej postaci. Żart czy nie – tym samym jedna z gwiazd w pobliżu konstelacji Byka zyskała takie oto, nowe miano.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceAltchar
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię