Strona głównaKonsoleFinal Fantasy 16 – opóźnione prawie o pół roku

Final Fantasy 16 – opóźnione prawie o pół roku

Square Enix potwierdziło, że z powodu pandemii rozwój Final Fantasy 16 został opóźniony o prawie pół roku. Kolejnych informacji na temat gry będziemy mogli spodziewać się dopiero wiosną przyszłego roku.

Producent Final Fantsy 16 – Naoki Yoshida podziel się na Twitterze informacjami na temat gry. Przeprosił w imieniu swoim i zespołu, ze nie będą w stanie dotrzymać obietnicy i na czas dostarczyć gry. W jego wpisie możemy przeczytać:

Witam wszystkich. Kiedy ostatnio rozmawialiśmy obiecałem, że jeszcze w tym roku będę miał więcej informacji na temat Final Fantasy XVI. Z przykrością informuję, że nie będę w stanie dotrzymać tej obietnicy, ponieważ pojawiły się komplikacje wynikające z trwającej pandemii COVID-19 opóźniając rozwój gry o prawie pół roku.

Najnowszy dodatek do serii Final Fantasy opracowywanej na PlayStation 5, Final Fantasy XVI zgromadził pokaźny zespół złożony z utalentowanych twórców z całego świata. Jednak starając się zrównoważyć skutki COVID-19, musieliśmy zdecentralizować tę siłę roboczą, umożliwiając pracownikom wykonywanie ich zadań z domu.

To niestety utrudniło komunikację z biura w Tokio, co z kolei doprowadziło do opóźnień lub w skrajnych przypadkach anulowania dostaw aktywów do naszych partnerów outsourcingowych.

Spędziliśmy większą część 2021 r., rozwiązując ten problem i mamy nadzieję, że jego wpływ będzie minimalny w nowym roku, co pozwoli nam lepiej skoncentrować się na wykonywanych zadaniach: zwiększaniu jakości zasobów graficznych, udoskonalaniu mechaniki walki, dopracowywaniu indywidualne bitwy, ostatnie poprawki w przerywnikach filmowych i przeprowadzanie ogólnej optymalizacji graficznej. Naszym głównym celem jest teraz jak najpełniej pracować z grą, aby zobaczyć ją w pełni dopracowaną.

To pozostawia nam pytanie, kiedy możemy spodziewać się następnej rundy informacji? Cóż, z radością ogłaszam, że obecny plan polega na przeprowadzeniu naszego kolejnego wielkiego ujawnienia wiosną 2022 roku, ponieważ staramy się budować emocje prowadzące do ostatecznej premiery gry.

Bardzo przepraszam wszystkich, którzy nie mogli się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o Final Fantasy XVI i dziękuję za nieustanną cierpliwość, podczas gdy skupiamy nasze wspólne wysiłki na rozwoju.

Zobacz: Trzy nowe kolory kontrolerów DualSense

Final Fantasy 16 zostało zapowiedziane podczas wydarzenia PS5 we wrześniu 2020 roku. Pokazano wtedy zwiastun gry. Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię