Strona głównaGryAktualnościAuroboros: Coils of the Serpent – nowa gra od twórców StarCrafta

Auroboros: Coils of the Serpent – nowa gra od twórców StarCrafta

Chris Metzen, już 16 kwietnia zaprezentuje nową grę RPG opartą na zasadach D&D. Fundusze na Auroboros: Coils of the Serpent mają zostać pozyskane na Kickstarterze.

Chris Metzne i Mike Gilmartin to byli dyrektorzy Blizzard Entertainment, którzy pomogli stworzyć Warcrafta, Diablo i StarCrafta. W 2020 roku Metzen zakończył swoją 22-letnią przygodę w Blizzard i ogłosił, że zakłada nowe studio Warchief Gaming. Teraz jest już gotowy do ogłoszenia nowej gry.

Zobacz: Diablo 2 Resurrected – wersja testowa dostępna w sieci

Wraz z głównym deweloperem Ryanem Collinsem, byłym projektantem w Heartstone, stworzą Auroboros: Coils of the Serpent – grę RPG dostosowaną do piątek edycji zasad D&D. Obecnie akcja gier D&D toczy się w świecie fantasy Forgotten Realms. Z kolei akcja gry Metza będzie osadzona w świecie Drastina, która jest bardziej zurbanizowana od Faerunu.

Metzen w wywiadzie dla serwisu Polygon powiedział:

Lawbrand to konfederacja zurbanizowanych miast handlowych. Jest osiem lub dziewięć takich miast handlowych i wszystkie są w pewnym sensie napędzane przez wielki nowy handel. To prawie jak rewolucja przemysłowa.

Wszystkie rasy zasadniczo żyją razem w tych dużych miastach. Tu na dole jest sąsiedztwo ogrów, mieszkają tu krasnoludy, są tu ludzie. Wszyscy pracujemy w tych samych fabrykach, nasze dzieci chodzą do tych samych szkół, jest nadrzędny kościół, który nadzoruje wszystko i tworzy spójność i porządek w tym nowym społeczeństwie. Samo Auroboros […] jest jak pierwotna siła kreacji. Im częściej go używasz, tym bardziej wkraczasz w tę moc, która różni się od twoich rzeczywistych zdolności klasowych. Zaczyna powodować szaleństwo i śmierć.

Kampania croudfundingowa mająca zebrać środki niezbędne do sfinansowania gry rozpocznie się 20 kwietnia na Kickstarterze.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię