Strona głównaWiadomościRozrywkaAvatar ponownie najbardziej dochodowym filmem wszechczasów

Avatar ponownie najbardziej dochodowym filmem wszechczasów

Swego czasu Avatar Jamesa Camerona był najbardziej kasowym filmem. Swoją pozycję stracił za sprawą Avengers: Endgmae. Teraz Pocahontas ze smerfami ponownie wróciła na szczyt.

Po tym jak ogłoszono, że Avatar będzie ponownie wyświetlany w Chinach, można było się spodziewać, że film znowu sporo zarobi. I tak się stało Avatar tym samym wrócił na swoją pozycję najbardziej kasowego filmu, deklasując Avengers: Endgame.

Na powrocie do kin w Chinach film Camerona z 2009 roku zarobił 8,9 milinów dolarów. Przed pojawieniem się w chińskich kinach film miał na swoim koncie 2 mld 789 mln dolarów. Z kolei Endgame 2 mld 797 mln dolarów. Oba filmy dzieliło bagatela 8 milionów. Przeprowadzenie akcji „Chiny” wystarczyło.

Zobacz: 10 najpopularniejszych gier Twitcha – luty 2021

Obecnie Avatar ma na koncie dokładnie 2 798 579 794 dolarów, zaś Avengers: Endgame 2 797 501 328 dolarów. To sprawia, że Avatar znowu jest na szczycie listy najbardziej dochodowych filmów wszechczasów. Niezależnie od tego, która z tych produkcji wiedzie prym Myszka Miki jest zadowolona. Zarówno marka Camerona jak i Avengers należą do Disneya.

Na sytuację z pewnością ma wpływ pandemia i praktycznie całkowity brak premier kinowych. Teraz pozostaje czekać na wznowienie Endgame i znowu nastąpi roszada na liście.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię