Strona główna Wiadomości Rozrywka Avatar ponownie najbardziej dochodowym filmem wszechczasów

Avatar ponownie najbardziej dochodowym filmem wszechczasów

Swego czasu Avatar Jamesa Camerona był najbardziej kasowym filmem. Swoją pozycję stracił za sprawą Avengers: Endgmae. Teraz Pocahontas ze smerfami ponownie wróciła na szczyt.

Po tym jak ogłoszono, że Avatar będzie ponownie wyświetlany w Chinach, można było się spodziewać, że film znowu sporo zarobi. I tak się stało Avatar tym samym wrócił na swoją pozycję najbardziej kasowego filmu, deklasując Avengers: Endgame.

Na powrocie do kin w Chinach film Camerona z 2009 roku zarobił 8,9 milinów dolarów. Przed pojawieniem się w chińskich kinach film miał na swoim koncie 2 mld 789 mln dolarów. Z kolei Endgame 2 mld 797 mln dolarów. Oba filmy dzieliło bagatela 8 milionów. Przeprowadzenie akcji „Chiny” wystarczyło.

Zobacz: 10 najpopularniejszych gier Twitcha – luty 2021

Obecnie Avatar ma na koncie dokładnie 2 798 579 794 dolarów, zaś Avengers: Endgame 2 797 501 328 dolarów. To sprawia, że Avatar znowu jest na szczycie listy najbardziej dochodowych filmów wszechczasów. Niezależnie od tego, która z tych produkcji wiedzie prym Myszka Miki jest zadowolona. Zarówno marka Camerona jak i Avengers należą do Disneya.

Na sytuację z pewnością ma wpływ pandemia i praktycznie całkowity brak premier kinowych. Teraz pozostaje czekać na wznowienie Endgame i znowu nastąpi roszada na liście.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE