Strona głównaWiadomościAVerMedia prezentuje nowe rozwiązania dla początkujących i profesjonalnych twórców treści video

AVerMedia prezentuje nowe rozwiązania dla początkujących i profesjonalnych twórców treści video

Firma AVerMedia, znana z urządzeń pomocnych w nagrywaniu treści video na potrzeby serwisów takich jak Youtube oraz Twitch, stworzyła dwa nowe rozwiązania, które przydadzą się osobą zaczynającą swoją przygodę z nagrywaniem video.

ExtremeCap UVC

Pierwszym jest grabber ExtremeCap UVC. To grabber przeznaczony do wykorzystania „w terenie” – zasada jego działania według zapewnień twórców jest bardzo prosta: podłączamy doń lustrzankę lub inny sprzęt nagrywający i możemy nadawać z dowolnego punktu. Mimo „mobilności” tego rozwiązania, jakość nagranego materiału ma pozostać bardzo dobra – firma deklaruje jakość 1080p 60 fps. Poza tym urządzenie ma opcję skalowania obrazu i konwersji kolorów.
Grabber ma być także bardzo przyjazny dla użytkowników – działać w technologii plug and play i być kompatybilny z najbardziej popularnymi systemami operacyjnymi na rynku oraz programami do streamowania. Obsługuje również opcję picture in picture.
Cena sugerowana opisywanego grabbera to ok. 1100 zł.

RECentral 4

Oprócz grabbera, AVerMedia stworzyła również oprogramowanie, które ma pomóc w uatrakcyjnieniu streamów – RECentral 4. Za jego pomocą uzyskamy chociażby efekt wycięcia postaci z tła, niezależnie od tego czy posiadamy green screen czy nie. Innym ciekawym pomysłem, jakim chwali się producent, jest opcja wycinania interesującego go fragmentu streama na żywo, w trakcie streama, zamiast mozolnego poszukiwania właściwego fragmentu po streamie, w nagraniu, które ma kilka godzin.

Oprócz powyższych, RECentral 4 ma ułatwiać przekazywanie podczas streama różnego rodzaju informacji, na przykład ogłoszeń o możliwości zostawiania dotacji czy też o tym, kto zaczął śledzić lub subskrybować nasz kanał.
Oprogramowanie można za darmo ściągnąć z oficjalnej strony producenta

Źródło: AVerMedia

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię