Strona głównaWiadomościAż 13 nowych kart graficznych AMD Vega?

Aż 13 nowych kart graficznych AMD Vega?

Szykuje się prawdziwy wysyp nowych kart graficznych z serii AMD Vega. Proces certyfikowania przeszło aż 13 nowych modeli, które wkrótce powinny trafić na rynek. Wszystkie mają być wyposażone w nowy układ Vega 11.

Nasilają się plotki na temat nowych kart graficznych AMD Vega. Kilka dni temu świat obiegła informacja na temat rozpoczęcia produkcji układów Vega 11. Teraz aż 13 modeli kart przeszło proces certyfikowania w południowo-koreańskiej agencji RRA (Radio Research Agency). Skąd tak duża liczba? W przypadku Vega 10 proces certyfikowania przeszło zaledwie 6 modeli kart graficznych, więc niemal pewnej jest, że Vega 11 przygotowywana jest również w wersji mobilnej. Co więcej, premiera miałaby się odbyć jeszcze tej jesieni, dzięki czemu układy APU Raven Ridge ze zintegrowaną Vegą znalazłyby się w laptopach jeszcze przed świąteczną gorączką zakupową.

Według plotek AMD szykuje w tym momencie jeszcze dwie karty desktopowe – Radeon RX 32 oraz Radeon RX Vega 28. Już same nazwy sporo powinny nam mówić o ich możliwościach. Jeśli Czerwoni będą trzymać się dotychczasowego przelicznika, to Vega 32 powinna mieć 2048 procesorów strumieniowych, a Vega 28 dokładnie 1792 jednostki strumieniowe. Nieco niepokojąco może brzmieć informacja o zastosowaniu 4 GB pamięci RAM typu HBM2. Tego typu kości wciąż są słabo dostępne, a na dodatek bardzo drogie. Jednocześnie wciąż nie dają aż tak dużej przewagi w porównaniu do GDDR5X. Ale najwyraźniej AMD chce trzymać się pierwotnego planu. Szkoda, że z tego powodu Vegi praktycznie nie da się kupić, a jeśli już, to w absurdalnych cenach. Pamiętajmy też, że  premiera w Polsce nawet się jeszcze nie odbyła.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię