Strona głównaWiadomościJak szybki jest Core i7-8700k? Pojawiły się pierwsze testy w grach

Jak szybki jest Core i7-8700k? Pojawiły się pierwsze testy w grach

Core i7-8700K to nowy, flagowy procesor Intela z rodziny Coffee Lake. Niebiescy na wczorajszej prezentacji obiecywali, że to najlepszy układ dla graczy. A jak jest naprawdę? W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze wyniki testów.

Okazję do przetestowania procesora miała redakcja EXPreview, która postanowiła sprawdzić jego możliwości w kilku popularnych grach. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Core i7-8700K ma 6 rdzeni fizycznych i obsługuje 12 wątków. Do tego dochodzi 12 MB pamięci cache trzeciego poziomu i taktowanie bazowe na poziomie 3,7 GHz. Zdaniem Intela 8700K ma być aż o 25 proc. lepszy od 7700K w grze Gears of War 4. Czy udało się ten wynik potwierdzić?

Niestety, redakcja EXPreview nie przetestowała procesora w Gears of War 4. Zamiast tego zdecydowali się na Wiedźmina 3, Rise of the Tomb Raider, The Division oraz Hitmana. Układ okazał się aż o 18 proc. szybszy od 7700K w przygodach Geralta z Rivii na ustawieniach Ultra. Uzyskał też o 10 proc. lepszy wynik w Hitmanie. Z kolei Rise of the Tomb Raider i The Division zanotowały zaledwie kilkuprocentowy wzrost wydajności. W zadaniach typowo biurowych Coffee Lake okazał się średnio o 8 proc. szybszy od Kaby Lake.

Skąd takie różnice w wydajności? Wiele gier wciąż nie najlepiej radzi sobie z obsługą większej liczby rdzeni. Jak widać Rise of the Tombr Raider i The Division nie są w stanie wykorzystać dwóch dodatkowych jednostek, więc wyniki nie są znacząco lepsze. Co innego Wiedźmin 3 lub Hitman. Tym samym wniosek jest dość prosty: Core i7-8700K jest szybszy od Core i7-7700K, ale to od gry zależy, czy będzie w stanie wykorzystać tą dodatkową moc.

Źródło: EXPreview, TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię