Strona głównaEsportAż 260 tys. złotych w kolejnym sezonie ESL Mistrzostw Polski i pensje...

Aż 260 tys. złotych w kolejnym sezonie ESL Mistrzostw Polski i pensje dla zawodników

Już dzisiaj rusza kolejny, 15. już sezon ESL Mistrzostw Polski. Rozgrywki wprowadzą sporo nowych rozwiązań, które mają pomóc uczestnikom w rozwoju ich karier. Jednak chyba najważniejsza informacja jest taka, że pula nagród wzrosła aż do 260 tys. złotych!

W 15. sezonie ESL Mistrzostw Polski zawody po raz kolejny będą rozgrywane w dwóch grach: Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Na ten moment wiadomo, że do rozgrywek część drużyn otrzyma bezpośrednie zaproszenie, a pozostała stawka zostanie wyłoniona w ramach otwartych eliminacji. Spotkania mają być rozgrywane w systemie kolejkowym, na wzór ESL Pro League. W przypadku CS:GO oznacza to mecz i rewanż – oba BO1 – z każdą drużyną w stawce. Z kolei w LoL- rozgrywane będą pojedyncze spotkania, ale już BO3. Awans bezpośredni wywalczą dwie najlepsze drużyny, a zespoły z miejsc 3-6 będą musiały walczyć jeszcze w ćwierćfinałach.

Graczy z pewnością ucieszy też fakt, że zwycięstwo w 15. sezonie EMP będzie miało też dodatkowy wymiar w postaci awansu do wyżej notowanych rozgrywek. Mistrz Polski w Counter-Strike’u otrzyma zaproszenie do Mountain Dew League, czyli przedsionka ESL Pro League. W tym roku w rozgrywkach tych biorą udział takie zespoły jak FlipSid3 Tactics, Epsilon, PENTA Sports, czy też Team Kinguin, a w kolejnym sezonie zobaczymy również Virtus.pro. Z kolei najlepsza polska drużyna League of Legends dostanie zaproszenie do zamkniętych kwalifikacji do Challenger Series Europe. Tym samym naprawdę jest o co walczyć!

ESL Mistrzostwa Polski pomogą też zawodnikom w rozwoju ich karier. Po raz pierwszy w historii zawodów na graczy CS:GO będą czekać miesięczne pensje. Każdy zespół dostanie 5 tys. zł miesięcznie (po 1 tys. zł na zawodnika). W finale do wygrania będzie 60 tys. zł, co w sumie daje łączną pulę w wysokości 180 tys. zł. Zawodnicy League of Legends nie mogą liczyć aż na takie luksusy, ale 50 tys. zł do wygrania w finale i tak robi wrażenie.

Już dzisiaj ruszają zapisy do pierwszych kwalifikacji zarówno w Counter-Strike: Global Offensive, jak i League of Legends.

Counter-Strike: Global Offensive:

  • 06 – pierwsza tura kwalifikacji (ZAPISY)
  • 07 – druga tura kwalifikacji (ZAPISY)
  • 07 – trzecia tura kwalifikacji (ZAPISY)

League of Legends:

  • 06 – pierwsza tura kwalifikacji (ZAPISY)
  • 07 – druga tura kwalifikacji (ZAPISY)
  • 07 – trzecia tura kwalifikacji (ZAPISY)
  • 07 – czwarta tura kwalifikacji (ZAPISY)

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię