Strona główna Esport SK Gaming pierwszym półfinalistą 3. sezonu ECS. Brazylijczycy zmiażdżyli przeciwników

SK Gaming pierwszym półfinalistą 3. sezonu ECS. Brazylijczycy zmiażdżyli przeciwników

SK Gaming, jako pierwsza drużyna, zapewniła sobie udział w półfinałach 3. sezonu ECS, rozgrywanego w Londynie. W meczach grupowych pokonali oni dwóch innych faworytów – G2 Esports oraz FaZe Clan.

W pierwszych meczach grupy A naprzeciw siebie stanęły zespoły FaZe Clan i OpTic oraz SK Gaming i G2 Esports. Oba mecze były raczej jednostronne i szybko zakończyły się zwycięstwami faworytów. FaZe wygrało na Overpassie 16:9. Z kolei SK Gaming wynikiem 16:7 zwyciężyli na mapie Cache. To oznaczało, że obie drużyny spotkają się w kolejnej rundzie. Zwycięzca ich pojedynku miał zagwarantowane 1. miejsce w grupie i tym samy udział w półfinale prestiżowych zawodów.

Od początku Brazylijczycy z SK Gaming narzucili bardzo wysokie tempo spotkania. Po wygranej pistoletówce szybko na tablicy wyników pojawiło się 3:0 na ich korzyść. Tego prowadzenia już nie oddali. Pierwszą połowę zakończyli wynikiem 10:5. Wydawało się, że zwycięstwo jest już tylko formalnością. I tak też się stało. Po przeciwnej stronie FalleN i spółka oddali przeciwnikom tylko 3 rundy i cały mecz zakończyli wyraźną wygraną 16:8. Dzięki temu zapewnili sobie udział w półfinale zawodów i miejsce w TOP4 turnieju. Ich rywale będą musieli stoczyć bój o 2. miejsce z wygranym meczy OpTic – G2 Esports.

Trzeba przyznać, że Brazylijczycy pokazali się w dwóch meczach z bardzo dobrej strony. Pokonali drużyny (G2 i FaZe), które przez wielu były uznawane – tak samo jak SK – za faworytów do wygrania całych zawodów. Co prawda trzeba zauważyć, że spotkania były rozgrywane w systemie BO1, który rządzi się własnymi prawami, ale i tak ich forma imponuje. Jeśli ją utrzymają, to chyba tylko Astralis może ich w tym momencie zatrzymać, a i to wydaje się dość wątpliwe.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE