Strona głównaGryAktualnościBardzo dobra sprzedaż Resident Evil 2. Darmowy DLC już w drodze

Bardzo dobra sprzedaż Resident Evil 2. Darmowy DLC już w drodze

Remake Resident Evil 2 zanotował bardzo dobry start. Pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy tytuł ma duże szanse na poprawienie wyniku oryginału.

Oryginalny Resident Evil 2, pomimo już ponad 20 lat od premiery, rozszedł się w liczbie 4,96 mln egzemplarzy. Remake powinien bez większych problemów te wynik poprawić, bo już w ciągu pierwszego tygodnia udało się sprzedać 3 mln egzemplarzy. To bardzo dobry wynik, ale cały czas niższy od ogólnej liczny pobrań dema gry. Te zostało pobrane 4,7 mln razy.

Zobacz: Remake Resident Evil 3 w rękach fanów. Capcom nas podpuszcza?

Capcom zakłada, że w rok od premiery uda się sprzedać tyle samo egzemplarzy, ile Resident Evil VII osiągnął w ciągu dwóch lat od premiery – 6 mln.

Producent chce przedłużać życie swojego tytułu i już 15 lutego pojawi się pierwszy z trzech zapowiedzianych dodatków z serii The Ghost Survivors. Pokierujemy w nich losami trójki bohaterów, których losy toczą się obok historii opowiedzianej w głównym wątku gry. Będzie to córka burmistrza Michaela Warrena, właściciel sklepu z bronią Kendo oraz anonimowy żołnierz. Dodatki mają być darmowe, co jest bardzo dobrym posunięciem ze strony Capcomu. W końcu Resident Evil 2 nie jest tanią grą, a przejście jednego z dwóch dostępnych wątków zajmuje ok 7 godzin grania, co nie jest specjalnie dobrym wynikiem.

Zobacz: Resident Evil 2 -nadchodzą trzy bezpłatne dodatki fabularne

Sukces Resident Evil 2 chyba tak bardzo wpłynął na Capcom, że firma postanowiła zdjąć zabezpieczenia Denuvo z Resident Evill VII. To nie do końca zrozumiała decyzja, bo zostały one złamane niecały tydzień od premiery gry.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię