Strona głównaGryAktualnościRemake Resident Evil 3 w rękach fanów. Capcom nas podpuszcza?

Remake Resident Evil 3 w rękach fanów. Capcom nas podpuszcza?

Capcom gra na nosach graczy mówiąc, że stworzenie remake’u Resident Evil 3 jest uzależnione od wyników sprzedaży RE2.

Po 21 latach na rynku ponownie pojawił się Resident Evil 2. Odświeżony wariant gry zbiera (słusznie) pozytywne recenzje i teraz gracze zadają sobie pytanie, czy pojawi się odświeżony wariant trzeciej części.

Zobacz: Płynna rozgrywka w Resident Evil 2? Według Digital Foundry gra na Xbox One X jest najlepszym wyborem

Resident Evil 3 zasłynął głównie z postaci Nemesis, ale sama gry nie wnosi zbyt wiele do serii. Tytuł powiela wiele mechanizmów i lokacji z Resident Evil 2, ale postać głównego przeciwnika może być wystarczającą motywacją przyciągającą graczy. Nie ukrywam, że sam wolałbym zobaczyć odświeżony wariant czwartej części gry.

Zobacz: Netflix pracuje nad serialem Resident Evil

Informacje o tym, że remake Resident Evil 3 powstaje krążą po sieci już od dłuższego czasu i Capcom ma się tym zajmować już od kilku miesięcy. Tymczasem ziarno niepewności zasiał producent Resident Evil 2 Yoshiaki Hirabayashi, który w niedawnym wywiadzie powiedział, że powstanie remake’u trzeciej części gry jest uzależnione od samych graczy. W skrócie – jeśli wyniki sprzedaży Resident Evil 2 będą dobre, to Capcom zajmie się odświeżeniem kolejnej części gry.

Każda forma promocji jest dobra, ale w przypadku Resident Evil 2 raczej nie jest ona potrzebna w aż takiej formie. Wyniki sprzedaży powinny się same obronić.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię