Strona głównaGryAktualnościBatman: Arkham Knight i Conan Unconquered bez Denuvo

Batman: Arkham Knight i Conan Unconquered bez Denuvo

Do listy gier pozbawionych najbardziej męczącego zabezpieczenia jakim jest Denuvo dołączają Batman: Arkham Knight i Conan Unconquered. Warner Bros. i Funcom zdecydowali, że nie ma potrzeby dalej zabezpieczać tych tytułów.

Głównym zadaniem Denuvo jest zabezpieczenie gier przed piratami w pierwszych tygodniach po premierze. DRM jest jednak bardziej męczący dla posiadaczy legalnych wersji gier niż piratów. Na szczęście z kolejnych gier zniknie.

Zobacz: Epic Games Store: sześć gier z Batmanem w roli głównej kompletnie za darmo!

Co więcej niedawno informowaliśmy Was o tym, że sześć gier z Batmanem w roli głównej dostępnych jest bezpłatnie w Epic Games Store. I to właśnie z tej wersji gry zostało usunięte Denuvo. Jak wyjaśnia Warner Bros. wersja Steam wciąż pozostanie zabezpieczone.

Funcom usunął zabezpieczenie ze swojej gry Conan Unconquered, który jest dostępny w ten weekend za darmo, warto więc skorzystać przed zakupem.

Według wstępnych testów nie ma większych różnic w wydajności obu tytułów w wersjach z Denuvo i bez. Nie wielki wzrost liczby klatek na sekundę zanotowano w Batman: Arkham Knight, ale średnia wydajność gry pozostaje praktycznie bez zmian. Podobnie jest w przypadku Conana. Jednak oba tytuły uruchamiają się teraz zdecydowanie szybciej niż wcześniej.

Zobacz: Denuvo wkrótce trafi do gier mobilnych

Podsumowując, Batman: Arkham Knight i Conan Unconquered tytuły, dla których Denuvo miało minimalny wpływ na ostateczną wydajność. Jednak tak czy siak cieszy jego usunięcie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcedsogaming
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię