Advertisement
Strona głównaGryAktualnościBattlefield 6 rozegra się w czasach współczesnych

Battlefield 6 rozegra się w czasach współczesnych

Seria Battlefield w tym roku nie doczeka się nowej odsłony, co zostało oficjalnie potwierdzone przez DICE. Pomimo tego pojawiają się już pierwsze plotki na temat gry. Wygląda na to, że Battlefield 6 będzie rozgrywać się w czasach współczesnych.

Battlefield to jedna z najpopularniejszych serii gier na świecie. Może nie cieszy się aż tak dużym powodzeniem jak Call of Duty, ale jest dla Activision realnym konkurentem. Chociaż ostatnia odsłona – Battlefield V – trafiła na rynek jeszcze w listopadzie 2018 roku, czyli prawie 2 lata temu, to na szóstkę przyjdzie nam poczekać do 2021. Zostało to oficjalnie potwierdzone przez DICE, które pracuje nad grą. Pomimo tego już pojawiają się pierwsze informacje na jej temat.

Według plotek Battlefield 6 będzie rozgrywać się w czasach współczesnych. Informacja została potwierdzona przez znanego i cenionego dziennikarza – Jeffa Grubba z VentureBeat. Taka decyzja nie powinna dziwić. Ostatnie dwie części – Battlefield 1 oraz Battlefield V (nie ma to jak konsekwentne nazewnictwo) – rozgrywały się w czasach I oraz II Wojny Światowej. Chociaż nie były to gry złe, to raczej nie spełniły oczekiwań. Być może dlatego Electronic Arts i DICE chcą wrócić do czasów współczesnych.

Czemu Battlefield 6 zadebiutuje dopiero w 2021 roku?

Przede wszystkim DICE póki co skupiało się na rozwoju Star Wars: Battlefront II oraz Battlefielda V. Wsparcie dla nich już się skończyło lub niedługo zakończy, więc można wziąć się za nową produkcję. Poza tym studio i wydawca chcą wykorzystać możliwości konsol nowej generacji. Jednak zanim to zrobią chcą mieć pewność, że PlayStation 5 i Xbox Series X znajdzie się w rękach odpowiedniej liczby użytkowników, aby baza potencjalnych nabywców nowego Battlefielda była wystarczająca.

Electronic Arts potwierdziło, że Battlefield 6 zadebiutuje w roku fiskalnym 2022, który trwa od kwietnia 2021 do marca 2022. Z kolei DICE przyznało, że gra pojawi się na sklepowych półkach w 2021. Dodając 2 do 2 wychodzi na to, że premiera zaplanowana jest gdzieś między kwietniem a grudniem 2021 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię