Strona głównaGryAktualnościBattlefield V: DICE rezygnuje z competitive trybu 5v5

Battlefield V: DICE rezygnuje z competitive trybu 5v5

Twórcy wyjaśniają, że wolą skupić się na dotychczasowych trybach.

Ostatni wpis na blogu Battlefielda przyniósł kilka bardzo ciekawych informacji. Od standardowej obietnicy poprawy komunikacji, aż po podsumowanie ostatnich dokonań gry.

Zobacz: Nowa darmowa mapa trafiła właśnie do Battlefielda V

Najważniejszą nowością jest jednak bez wątpienia fakt, że DICE postanowiło zrezygnować z obiecywanego niedawno trybu competitive. Jak sami przyznali, decyzja ta była ciężka, ale wynika głównie z chęci tworzenia tego, czego oczekuje od nich społeczność.

5v5 has OFFICIALLY been canceled from BattlefieldV

DICE mogło trafić w dziesiątkę z jednym aspektem swoich argumentów. Tryb 5v5 faktycznie nie był żadnym priorytetem dla community. Przynajmniej takie wnioski można wyciągnąć z komentarzy na oficjalnym subreddicie. Jak zgodnie twierdzi sporo osób, posiadanie trybu competitive nie stworzy automatycznie sceny esportowej. Taki potencjał trzeba było budować od samej premiery.

Teraz pozostaje więc wyłącznie pytanie, na co DICE postanowi przekierować uwagę zespołów, które do tej pory pracowały nad anulowanym właśnie trybem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię