Strona głównaWiadomościBenq ZOWIE XL 2546 - monitor dla wymagających esportowców

Benq ZOWIE XL 2546 – monitor dla wymagających esportowców

Aby wygrywać w turniejach esportowych nie wystarczą same umiejętności. Sprzęt komputerowy musi nadążać za właściwościami ludzkiego oka i umożliwić graczom szybką reakcję na polu walki.

Firma Benq, jak mało która, angażuje się w sferze esportu, opracowując najlepsze monitory gamingowe. Jej flagowe monitory błyszczały już na stanowiskach profesjonalistów podczas turniejów ESL Pro League Season 5, PGL, czy też DreamHack Open Series. Tu między innymi model XL2540 uznawany wówczas za jeden z najlepszych do turniejowych zastosowań.

Jego bezpośrednim następcą ma być jeszcze nowocześniejsza wersja XL2546. 24″ wyświetlacz uzbrojony w panel TN oferuje rozdzielczość do 1920×1080 pikseli oraz bardzo niski czas reakcji 1ms. Jedną z ważniejszych właściwości jest prędkość odświeżana matrycy, która wynosi tutaj 240 MHz. Oznacza to, że ekran pozwala ujrzeć pełne 240 kl/s w grze. Jest to szczególnie istotne w przypadku gier sieciowych, gdzie każde wychwycone ujęcie i ruch przeciwnika pozwala zareagować w trymiga. Pomaga w tym również technologia DyAc, która odpowiada za płynne przechwycenie obrazu w momencie ruchu renderowanych obiektów, a w tym naszych rywali.

Prócz wyżej wzmiankowanych zalet należy dołożyć system zarządzania kolorów Color Vibrance o 20 poziomach ustawień, Low Blue Light, który niweluje migotanie. Równie ważna jest metoda rozjaśniania ciemnych obszarów na monitorze, by można było dostrzec wrogów w najmniej widocznych miejscach. W tym celu zastosowano technologie ZOWIE’s Black eQualizer.

Monitor wyposażono w boczne ścianki mające ograniczyć dostęp zewnętrznego światła do ekranu. Możemy swobodnie wyregulować ich kąt, tak samo jak w przypadku pozycji wysokości monitora, aby indywidualnie dopasować wizje obrazu do poziomu oczu. Nie można zapomnieć o autorskim kontrolerze do menu opcji wyświetlania. Monitor łączy się z S-Switchem za pomocą elastycznego przewodu. Dzięki niemu możemy w szybki sposób zmienić sposób wyświetlania dostosowany do każdej z osobna gry. W jego pamięci możemy przechować do 3 profili naraz.

 

Monitor łączy się z urządzeniami za pomocą złączy HDMI 2.0 oraz DisplayPort 1.2 i DVI-DL. Nie są to jednak jedyne dostępne gniazda. Znajdziemy tu również 4x USB i oddzielne wejście na słuchawki i mikrofon.

Producent nie podał jeszcze daty premiery oraz ceny za model monitora XL 2546, lecz wiemy, że zadebiutuje podczas turnieju DreamHack Atlanta 2017.

 

Źródło: benq.com techpowerup.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię