Strona głównaWiadomościHyperX prezentuje dwa nowe modele klawiatur mechanicznych Alloy Elite i Alloy FPS...

HyperX prezentuje dwa nowe modele klawiatur mechanicznych Alloy Elite i Alloy FPS Pro

Napięta sytuacja między mechanikami jeszcze bardziej się zaostrzy po wprowadzeniu na rynek serii Alloy. HyperX dedykuje swój sprzęt dla profesjonalnych graczy.

Dobre mechaniki zawsze są poszukiwane. Wśród esportowców to pewnego rodzaju misja, bowiem bez właściwego sprzętu gracze nie będą wstanie na poziomie rywalizować o najwyższe stopnie podium. To, na czym zagrywają się zawodnicy decyduje o ich sukcesie. Wiedzą to gracze i producenci akcesoriów komputerowych. Dlatego HyperX nie zamierza bezczynnie czekać, aż konkurencja wprowadzi coś nowego. 21 sierpnia na rynku pojawią się ich świeżutkie warianty klawiatur mechanicznych Alloy FPS Pro i Alloy Elite.

Obydwa modele charakteryzuje pełny anti-ghosting, metalowe wykończenie (ramka otaczająca przyciski), a także arsenał mechanicznych przełączników Cherry MX. Iluminują czerwoną barwą w kilku poziomach jasności i trybów podświetlenia. Mają stanowić idealne rozwiązanie dla osób poświęcających swoje życie komputerowej rozrywce.

Alloy Elite wyceniony na $109,99 ma odzwierciedlać najważniejsze potrzeby esportowców. W odróżnieniu od tańszego Alloy FPS Pro ($79,99) ma być dostępny w 3 rodzajach przełączników: Blue, Red, Brown. Ponadto tylko ten model HyperX postanowił doposażyć w wydzielone klawisze multimedialne i funkcyjne. Znajdziemy w nim zarówno przyciski do sterowania ustawieniami wideo/audio oraz osobną rolkę do regulacji głośności. Do zestawu producent dorzuca dodatkowe, teksturowane nakładki oraz kluczyk do szybkiego ich montażu. Dla zwiększenia wygody graczy HyperX zastosował odłączany przewód USB-mini i zamieścił w obudowie dwa wejścia o interfejsie USB 2.0 na zewnętrzne urządzenia. Wielu powinien ucieszyć widok odłączanej podkładki na nadgarstki o przyjemnie miękkiej powierzchni.          

 

Alloy FPS Pro to natomiast propozycja dla graczy, którzy potrzebują kompaktowej klawiatury. Nie znajdziemy tu osobnych przycisków multimedialnych oraz bloku numerycznego (jest to wersja TKL), lecz dzięki temu jest mniejsza i tym samym lżejsza. Występuje w odmianie czerwonych,niebieskich i brązowych przełączników. Podobnie jak w przypadku droższego modelu, w opakowaniu prócz klawiatury z odłączanym kablem znajdziemy narzędzie do wymiany przełączników oraz dodatkowe nakładki w kolorze tytanu. Zarówno Alloy FPS Pro, jak i Alloy Elite uzbrojono w funkcję Trybu Gry, pozwalającą zablokować klawisze aktywujące działania w systemie Windows.

 

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię