Strona głównaWiadomościBethesda Game Studios wchłonęła BattleCry Studios

Bethesda Game Studios wchłonęła BattleCry Studios

W 2014 Bethesda zapowiedziała sieciową grę free to play BattleCry. Miała to być drużynowa gra PvP i w tym czasie była rozwijana przez BattleCry Studios. W 2015 z powodu różnych problemów projekt został wstrzymany. Teraz raczej nie ma co liczyć na to, że gra zostanie wydana ponieważ studio za nią odpowiedzialne zostało wchłonięte przez Bethesda Game Studios.

Obecnie Bethesda działała w roli producenta gier za pośrednictwem zespołu Bethesda Game Studios, oraz wydawcy gier współpracując z takimi ekipami jak Arkane, MachineGames i innymi, z którymi współpracowała w ramach wydania m.in. Wolfenstein czy Dishonored. Teraz wchłonięte BattleCry będzie działało jako trzecie biuro Bethesta Game Studios i będzie wspierało w firmę w projektach The Elder Scrolls i Fallout.

W oświadczeniu wysłanym do prasy szef Bethesda Game Studios, Todd Howard powiedział:

Ponieważ wizja, skala i ambicje naszych gier wciąż rosną, Bethesda Studios rośnie wraz z nimi. Mieliśmy przyjemność poznać utalentowanych programistów z BattleCry i wiemy, że możemy razem zrobić wspaniałe rzeczy.

BattleCry Studios zmienia nazwę na Bethesda Game Studios Austin, a rolę dyrektora będzie pełnił Dough Mellencamp, który również dodał kilka słów do oświadczenia prasowego:

Jesteśmy podekscytowani dołączeniem do Bethesda Game Studios i cieszymy się na wspólną pracę nad jednymi z najlepszych gier w branży.

Wciąż nie zostało oficjalnie powiedziane jaki los spotka grę BattleCry, ale możemy się spodziewać, że fuzja firmy zabije ten projekt. Z drugiej strony Bethesda zachowuje prawa do witryny internetowej gry, więc pozostaje nikła nadzieja, że prace nad BattleCry zostaną wznowione.

Źródło: kitguru

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię