Strona głównaWiadomościOstatnia aktualizacja PUBG została wycofana przez dewelopera

Ostatnia aktualizacja PUBG została wycofana przez dewelopera

Ostatnia aktualizacja zabezpieczeń anty-cheat do PUBG sprowadziła wiele problemów na uczciwych graczy. Wiele kont zostało tymczasowo zablokowanych. Problem ten został szybko rozwiązany jednak w zeszły weekend do PUBG Corp trafiło wiele zgłoszeń o problemach z przycinaniem i stabilnością gry.

Ostatecznie deweloper przywrócił grę do poprzedniej wersji, co pozwoliło całkowicie rozwiązać problem.

Aktualizacja zabezpieczeń trafiła na serwy produkcyjne w zeszły piątek. Wraz z nią na oficjalnym koncie PUBG na Twitterze pojawiła się informacja o skutecznym zablokowaniu oszustów. Zastosowane rozwiązania okazały się nader skuteczne, przez co wielu użytkowników po aktualizacji zgłaszało problem z uruchomieniem gry.

Chociaż problem został szybko zauważony, aktualizacja pozostała aktywna przez cały weekend. W tym czasie programiści ustalili, że przyczyną problemu jest oprogramowanie anty-cheatowe, które koliduje z innymi aplikacjami i powoduje dziwne zachowanie gry.

Główny menedżer społeczności gry wypowiedział się na Reddit:

Niektórzy z Was osobiście doświadczyli problemów po aktualizacji gry. Zweryfikowaliśmy, ze przyczyną problemu jest nasze zabezpieczenie anty-cheatowe, które zakłóca działanie innych aplikacji. Mamy zatem sporo rzeczy do poprawy.

Po dokładnej weryfikacji okazało się, że przyczyną problemu była aplikacja Text Expansion, która wywoływała alarmy w oprogramowaniu antywirusowym i powodowała problemy ze stabilnością gry oraz innych aplikacji np. OBS.

Oficjalny komunikat z konta Twitter:

Gracze PC, pomimo skuteczności w blokowaniu oszustów, zdecydowaliśmy się wycofać naszą najnowszą aktualizację. Będziemy pracować nad poprawieniem stabilności gry i skutecznością zabezpieczeń. Przepraszamy za niedogodności.

Obecnie programiści pracują nad rozwiązaniem problemu, aby ponownie udostępnić aktualizację. Na chwilę obecną nie jest znany termin wydania poprawki. Z pewnością nie zrezygnują z jej wprowadzenia, ponieważ rozwiązanie jest bardzo skuteczne w eliminowaniu oszustów z gry co ma zbawienny wpływ na resztę graczy.

A Wy mieliście jakieś problemy z działaniem gry w weekend?

Źródło: kitguru

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię