Strona głównaGryBethesda pozywa Warner Bros za grę Westworld

Bethesda pozywa Warner Bros za grę Westworld

Bethesda Softworks pozywa Warner Bros. i współzałożyciela Fallout Shelter Behaviour Interactive za wydanie tytułu Westworld. Deweloper twierdzi, że mobilna gra oparta na motywach serialu telewizyjnego jest rażącym plagiatem gry Fallout Shelter.

W pozwie wzniesionym do Sądu okręgowego stanu Maryland Bethesda twierdzi, że Westworld opracowany przez Behavior do złudzenia przypomina Fallout Shelter. Gra została wydana w tym tygodniu na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS. Według oceny Bethesdy, Westworld ma taki sam lub bardzo podobny design gry, styl artystyczny, animacje, funkcje oraz inne elementy rozgrywki ich gra.

Fallout Shelter został wydany w 2015 na urządzenia mobilne. Gra została później przeniesiona na konsole Switch, PS4, XO oraz na PC. Bethesda zarzuca Behavior użycie tego samego, chronionego prawem autorskim, kodu stworzonego na dla Fallout Shelter. Bethesda zarzuca skopiowanie kodu ich gry i wprowadzenie modyfikacji kosmetycznych na styl Westworld.

Zresztą oceńcie sami:

[you tube=llIKmZN_aBY]

Pozew dotyczy naruszenia praw autorskich, naruszenia umowy i przywłaszczenia tajemnic handlowych. Bethesda prosi o proces sądowy i wnioskuje o odszkodowanie.

A Wy jak oceniacie sytuację czy faktycznie obie gry są do siebie łudząco podobne? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: polygon

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię