Strona głównaGryAktualnościBlade Runner Enhanced Edition jest tak złe, że autorzy dodają oryginał za...

Blade Runner Enhanced Edition jest tak złe, że autorzy dodają oryginał za darmo

Blade Runner: Enhanced Edition pojawiło się w zeszłym tygodniu i otrzymało tak słabe oceny graczy, że twórcy zdecydowali się wynagrodzić im problemy.

W aktualizacji na stronie Steam gry współzałożyciel studia Nightdive, Daniel Grayshon, ogłosił, że Blade Runner w wersji z 1997 roku został oznaczony jako wersja Classic i dodany do paczki z odświeżoną wersją. Obie gry można teraz kupić razem, w cenie 9,99 dolara, a dla tych, którzy już kupili Blade Runner: Enhanced Edition, wersja klasyczna dostępna jest jako darmowa aktualizacja.

Blade Runner Enhanced Edition

Oprócz dwóch wersji do wyboru, pojawi się też trzecia opcja – gry w nową wersję Blade Runner z zawartością częściowo pochodzącą ze starej gry i niewykorzystaną w trakcie nowych prac.

Blade Runner Classic to tak właściwie fanowska wersja gry z 1997 roku, stworzona na silniku SCUMMVM. Jest dostępna w tej postaci m.in. na GOG od około 2 lat, a teraz pojawiła się też na Steam.

Zobacz: Letnia wyprzedaż Steam wystartowała – w tym roku wygląda trochę inaczej

Co do samego Enhanced Edition – aktualnie gra ma “głównie negatywne” opinie na Steam, z średnim wynikiem 35/100. Krytyka dotyczy głównie wyglądu, nowych czcionek, nowo dodanych błędów, problemów z dźwiękiem i wielu innych. Jeden z recenzentów na Steam napisał, że nie jest to wersja “rozwinięta”, tylko o wiele gorsza i bez wielu detali, które miał oryginał. Inny pisze wprost – “nie kupujcie tej wersji”. Szef studia odpowiedzialnego za remaster powiedział, że zdają sobie sprawę z problemów i planują się nimi zająć.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię