Strona głównaGryAktualnościF1 22 nie pozwala na wspólną grę klientom Steama i Origina

F1 22 nie pozwala na wspólną grę klientom Steama i Origina

Co prawda oficjalna premiera F1 22 dopiero 1 lipca, ale niektórzy szczęśliwcy – recenzenci lub posiadacze wersji premium już mogą się cieszyć nową grą. No właśnie, czy na pewno się “cieszą”?

F1 22 to pierwsza edycja popularnej serii symulującej wyścigi Formuły 1, stworzona po przejęciu Codemasters przez Electronic Arts. Gra generalnie odbierana jest bardzo dobrze, ale niestety w beczce miodu znalazła się spora łyżka dziegciu. Jeśli planowaliście wspólne wyścigi ze znajomymi, którzy mają wersję dla innej platformy niż Wy, będziecie musieli poczekać… właściwie nie wiadomo jak długo.

F1 2022 22

F1 22 na chwilę obecną nie obsługuje bowiem multiplayerowego cross-play pomiędzy dwiema chyba najbardziej oczywistymi platformami – Steam oraz Origin. Informacja ta najpierw pojawiła się w opiniach graczy, a potem została oficjalnie potwierdzona przez przedstawiciela Electronic Arts na forum firmy. Wprowadzenie crossplay jest planowane na późniejszym etapie i tylko w trybach Social Play oraz Kariery.

Zobacz: Codemasters zatrudnia do swojego „największego i najbardziej ambitnego projektu”

Przyznacie, że to bardzo kontrowersyjna decyzja, szczególnie jak na grę, której niezwykle ważnym elementem był zawsze aspekt wspólnego ścigania.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię