Strona głównaGryAktualnościBlade Runner po 22 latach powraca na PC

Blade Runner po 22 latach powraca na PC

Dziś stało się niemożliwe, pod 22 latach od premiery Blade Runner znowu jest dostępny na PC. Przez wiele lat gra była nieosiągalna i nie chciała współpracować z nowymi systemami operacyjnymi. Teraz dzięki wysiłkom programistów tytuł znowu jest dostępny dla fanów i nowych graczy.

Blade Runner to gra przygodowa z 1997 luźno nawiązująca do filmu z 1982 pod tym samym  tytułem.  W grze wcielamy się w rolę detektywa Raya McCoya, który prowadzi śledztwo w futurystycznym Los Angeles z 2019 roku. Podobnie jak w filmie Ridleya Scotta jest jednym z Blade Runnerów, których zadaniem jest wyszukiwanie oraz wysyłanie na „emeryturę” androidów nazywanych replikantami.

Zobacz: EA czuje się jak zupełnie inna firma skupiona na jakości

Jest to typowa gra point and click, ale w przeciwieństwie do większości gier tego gatunku historia jest bardzo rozbudowana i jest bardzo mocno rozgałęziona. W grze dostępnych jest wiele unikalnych zakończeń zależnych od naszych wyborów dokonanych podczas gry.

Teraz Blade Runner dostępny jest na platformie GOG w cenie 31,59 złotych. Wszystko to dzięki współpracy GOG z Alcon Interactive Group, które wspólnymi siłami pokonały nie tylko kwestie prawne, ale również dostosowały grę do możliwości nowych systemów operacyjnych. Nie pozostaje zatem nic innego jak zagrać ponownie i zanurzyć się w mrocznym świecie Blade Runnera.

Zobacz: Dungeons & Dragons: nawet osiem nowych gier z uniwersum

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię