Advertisement
Strona głównaGryAktualnościDungeons & Dragons: nawet osiem nowych gier z uniwersum

Dungeons & Dragons: nawet osiem nowych gier z uniwersum

Wygląda na to, że dla fanów D&D nastały dobre czasy i w najbliższym czasie dostaną Róg obfitości. Poza Dark Alliance i Baldur’s Gate III dostaniemy jeszcze sześć innych gier z tego uniwersum. Wszystkie z trybem dla jednego gracza.

Ostatnie lata dla fanów D&D to prawdziwa posucha, wygląda jednak na to, że już wkrótce sytuacja zmieni się diametralnie. Wizard of The Coast na dzień przez The Game Awards zasugerowało, że na imprezie zostanie zapowiedziana nowa gra z uniwersum D&D. I słowa dotrzymali, podczas gali mogliśmy zobaczyć zwiastun Dark Alliance, chociaż ten wyglądał nieco topornie, a Drizzd był dość szpetny.

Nie będzie to jednak jedyny tytuł z uniwersum jaki trafi na PC. Oprócz Baldur’s Gate III, o którym wiemy już od jakiegoś czasu, Wizard of the Coast szykuje także inne gry. Prezes firmy Chris Cocks w rozmowie z GameIndustry.biz przyznał, że w planach mają siedem a nawet osiem gier z uniwersum. Wśród nich będą zarówno produkcje AAA jak i średniobudżetowe. Strategią ma być dywersyfikacja.

Chcemy, aby każdy tytuł miał swoją własną perspektywę, skupiał się na kilku kwestiach i realizował je bardzo, ale to bardzo dobrze. Staramy się unikać tego, żeby mieć wszystkie gry z marki starając się robić to samo i jednocześnie wszystko.

Naszą Strategię zamierzamy oddać za pomocą kilku różnych gatunków. W przyszłych produkcjach zbadamy o różne pomysły, czy to będzie grand strategy i walka na poziomie całych armii, czy naprawdę intymne przedstawienie bohaterów.

Co jednak najważniejsze to tryb dla jednego gracza dostępny w każdej z tych produkcji.

Będziemy mieli gry dla pojedynczego gracza – jak sądzimy, jest to ważne. We wszystkich naszych grach pojawią się tryby single, ale zawsze myślimy też, że perspektywa co-opowa, tworzenie drużyny ze znajomymi i wspólne dokonywanie wielkich czynów jest czymś więcej niż sumą składników – te rzeczy zawsze będą istotą częścią naszego sekretnego sosu.

Zobacz: Użytkownik odkrył, że w P.T. cały czas graliśmy Normanem Reedusem

Jako fan Baldurów i Icewind Dale cieszę się niezmiernie z tych wiadomości. Niestety na zapowiedzi poszczególnych gier jeszcze będziemy musieli poczekać. Poczekamy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię