Strona głównaWiadomościTargi i konferencjeBlizzard anuluje BlizzConline – deweloper planuje na nowo opracować imprezę

Blizzard anuluje BlizzConline – deweloper planuje na nowo opracować imprezę

Po 16 latach Blizzard chce przyjrzeć się i ponownie przemyśleć co oznacza, ze BlizzCon jest bezpieczny, gościnny i integracyjny. Tym samym ogłosił, że następny BlizzConline nie odbędzie się.

Activision Blizzard stoi obecnie w obliczu poważnych zarzutów dotyczących nękania i złego traktowania pracowników. Blizzard ogłosić, że anuluje BlizzConline, który był zaplanowany na początek przyszłego roku. Jednocześnie firma będzie się starać aby kolejne imprezy BlizzCon były bardziej bezpieczne, przyjazne i integracyjne.

W poście na blogu możemy przeczytać, że decyzja była podyktowana potrzebą przekierowania energii, którą Blizzard normalnie poświęcałby na organizowanie wydarzenia gdzieś indziej. W szczególności na wspieranie zespołów i postępów w rozwoju gier.

Zobacz: Twitch miał listę streamerów, których „nie można zbanować”

Blizzard nadal planuje ogłosić zmiany w swoim portfolio gier w lutym przyszłego roku. Czyli mniej więcej w czasie gdy miałby odbyć się odwołane wydarzenie. Format imprezy ze stacjonarnej na online zmienił się w zeszłym roku z powodu pandemii. Podobnie miało wyglądać przyszłoroczne wydarzenie.

Jak czytamy na blogu:

Pierwszy BlizzCon odbył się 16 lat temu i od tego czasu wiele się zmieniło – w szczególności sposoby w jaki graczy mogą się spotykać i czuć, że są częścią czegoś większego.

Niezależnie od tego jak wydarzenie będzie wyglądało w przyszłości, musimy również zapewnić, że będzie tak bezpieczne i przyjazne oraz integracyjne jak to możliwe. Zależy nam na ciągłej komunikacji z naszymi graczami i widzimy, że BlizzCon odgrywa w tym dużą rolę. Jesteśmy podekscytowani tym, co zrobimy z tym wydarzeniem, gdy wrócimy do niego w przyszłości.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię