Strona głównaKonsoleSEGA otwiera nowe centrum z automatami w Tokio

SEGA otwiera nowe centrum z automatami w Tokio

SEGA otwiera nowe centrum rozrywki z automatami arcade. Wcześniej w tym roku zamknięto poprzednie, kultowe centrum Ikebukuro Gigo.

SEGA Ikebukuro Gigo zostało zamknięte we wrześniu, po 28 latach działalności. Jednym z powodów była kończąca się umowa wynajmu i konieczność przeprowadzenia remontu budynku. Informacja o zamknięciu kultowego centrum wywołała lawinę emocji fanów, którzy zgromadzili się przed legendarnym miejscem by je pożegnać.

SEGA Ikebukuro gigo

Teraz, kilka miesięcy później, firma przedstawiła plany otwarcia podobnego miejsca, niemal naprzeciwko starej lokalizacji. W informacji prasowej firma mówi, że nowe centrum arcade będzie miało 3 piętra z grami, a najwyższe ma mieścić kawiarnię. Jednak wspomniane 3 piętra mają się składać głównie z gier typu “crane”, czyli sterowanych przez graczy dźwigów, losujących nagrody rzeczowe. “Właściwe” arcade’y będą umieszczone w piwnicy budynku. Nowe centrum określane jest jako “część pierwsza” Projektu Ikebukuro, co za tym idzie – SEGA ma plany rozwoju w tej części miasta.

Zobacz: Capcom proponuje graczom powrót do przeszłości w Capcom Arcade Stadium

Informacje o zamknięciu starego centrum i otwarciu nowego pojawiły się około rok po tym, jak SEGA sprzedała większość swojego biznesu gier arcade, który w trakcie pandemii przyniósł gigantyczne straty.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię