Strona głównaWiadomościBlizzard już pracuje nad Diablo 4 i Overwatch 2?

Blizzard już pracuje nad Diablo 4 i Overwatch 2?

Analitycy firmy Goldman Sachs przewidują, że Blizzard już pracuje nad Diablo 4, Overwatch 2 i trzecią bliżej nieznaną jeszcze grą. Wszystkie miałyby zadebiutować do 2020 roku.

Christopher Merwyn z firmy Goldman Sachs wystosował do klientów komunikat, w którym informuje o zwiększeniu wyceny akcji Activision Blizzard z powodu powstających nowych gier, które nie zostały jeszcze ogłoszone. Według analityka wydawca pracuje już nad Diablo 4, które miałoby się ukazać w 2019 roku oraz Overwatch 2, którego premiera zaplanowana jest na 2020 rok. Produkcje, według przewidywań, miałyby się rozejść odpowiednio w liczbie 15 i 20 mln egzemplarzy.

Pracownik Goldman Sachs jest zdania, że Blizzard pracuje jeszcze nad trzecią grą, ale miałaby to być produkcja skierowana do użytkowników smartfonów i tabletów. Już wcześniej pojawiały się doniesienia na temat takiego tytułu, więc ta informacja nie jest niczym nowym. Należy jednak zaznaczyć, że są to jedynie prognozy, a nie potwierdzone informacje.

O ile Diablo 4 jest tak samo pewne, jak to, że PC-ty są lepsze od konsol, o tyle druga część Overwatch może budzić spore wątpliwości. Gra zadebiutowała raptem rok temu i wciąż cieszy się ogromną popularnością. Firma cały czas uzupełnia ją o dodatkową zawartość – mapy i bohaterów. Poza tym w styczniu rusza turniej esportowy – Overwatch League. Biorąc to pod uwagę, prace nad drugą odsłoną wydają się wątpliwe. Overwatch jest traktowany przez Blizzard bardziej jako usługa, która przez wiele lat ma być aktualizowana. Podobny model zastosowano chociażby w przypadku WoW-a, który od 13 lat jest wzbogacany o dodatkową zawartość.

Jeśli Blizzard rzeczywiście pracuje nad Diablo 4, to pierwsze informacje o grze powinny pojawić się na najbliższym BlizzConie.

Źródło: CNBC

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię