Strona głównaWiadomościW bazie SiSoft Sandra pojawił się tajemniczy układ AMD

W bazie SiSoft Sandra pojawił się tajemniczy układ AMD

W bazie programów SiSoft Sandra pojawił się tajemniczy wpis z nowym układem AMD. Najprawdopodobniej jest to nowe APU Czerwonych z bardzo mocnym procesorem graficznym. Już 2 GB własnej pamięci robi wrażenie.

Nowy układ został oznaczony jako AMD 15FF. Najprawdopodobniej jest to przedstawiciel platformy AMD Fenghuang Raven z czterema rdzeniami fizycznymi i obsługą SMT. Świadczą o tym wcześniejsze wpisy w bazie 3DMark, gdzie również można trafić na informacje o układzie AMD 15FF. Jednak ciekawiej prezentują się informacje na temat procesora graficznego, który miałby być zamknięty w nowym APU.

Z danych programu SiSoft Sandra wynika, że AMD szykuje konstrukcje z 28 CU, co przekłada się na 1792 jednostki strumieniowe, oraz 2 GB własnej pamięci VRAM. Najprawdopodobniej jest to stos HBM2, ale nie mamy co do tego pewności. Przepustowość pamięci to 182 GB/s, więc na pewno grafika dysponuje własnymi modułami i nie współdzieli pamięci DDR4. Taktowanie GPU to jedyne 555 MHz, ale pewnie jest to jednostka inżynieryjna, więc finalnie zegary mogą być wyższe.

Co ciekawe, nie miałby to być układ stworzony z myślą o komputerach przenośnych. To konstrukcja dedykowana serwerom i stacjom roboczym. Może to być nieco zaskakujące, ale pracownicy AMD już jakiś czas temu zapowiadali, że szykują tego typu APU w rozmiarze powyżej 300 mm2. Najwyraźniej zamierzają dotrzymać obietnicę.

Źródło: TechPowerUp, PCLab

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię