Strona głównaGryAktualnościBlizzard szykuje dwie wielkie zapowiedzi, aby uciszyć kontrowersje

Blizzard szykuje dwie wielkie zapowiedzi, aby uciszyć kontrowersje

Ostatnie kontrowersje wokół Blizzarda z pewnością nie przysłużyły się firmie. Wiele osób nawołuje do bojkotu marki, a niektórzy wręcz nakłaniają do usuwania kont Battle.net. Jednak zamieć śnieżna nie chce się poddawać. Szykują dwie wielkie zapowiedzi, dzięki którym gracze mają zapomnieć o sprawie.

Kontrowersje wokół zawieszenia profesjonalnego gracza Hearthstone’a – Ng Wai ‘Blitzchunga’ Chunga – urosły do niesamowitych rozmiarów. Prawdopodobnie nikt w Blizardzie nie spodziewał się, że zrobi się z tego aż taka afera. Reakcja firmy nie pomogła. Zamknięcie subreddita Blizzard na pewno tylko poddenerwowało wielu graczy. Teraz deweloper planuje zrobić to, co wychodzi im najlepiej – zapowiedzieć nowe gry. W ten sposób liczą prawdopodobnie, że sprawa ucichnie.

Jason Schreier – znany dziennikarz serwisu Kotaku – poinformował, że Blizzard zamierza na Blizzconie 2019 pokazać przynajmniej dwie wielkie gry. Mowa o Diablo 4 oraz Overwatch 2. Firma liczy, że dzięki temu gracze zapomną o kontrowersjach i skupią się na nowych produkcjach. Nie wiadomo też czy to jedyne gry, które Blizzard zamierza zaprezentować. Niedawno firma przyznał, że pracuje nad największą liczbą nowych marek w całej swojej historii, więc jest szansa na zupełnie nowe tytuły.

Oczywiście nic nie zostało jeszcze potwierdzone, ale nikt chyba nie wątpi, że przed Blizzardem stoi wielkie wyzwanie. Przywrócenie zaufania gracz nie będzie łatwe, ale najlepszym sposobem będzie chyba tworzenie dobrych gier. O to przecież w tym biznesie chodzi.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTweakTown
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię