Strona głównaKonsolePlayStation będzie mieć 8-rdzeniowy procesor z obsługą 16 wątków

PlayStation będzie mieć 8-rdzeniowy procesor z obsługą 16 wątków

Specyfikacja PlayStation 5 jest częściowo znana, ale niewiele rzeczy zostało oficjalnie potwierdzonych. Z czasem pojawia się coraz więcej informacji. Jeden z japońskich serwisów potwierdził, że konsola będzie miała aż 8-rdzeniowy procesor z obsługą 16 wątków.

Od dawna mówi się, że konsole nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett – ponownie będą wyposażone w podzespoły AMD. W aktualnej generacji nie było one rewelacyjne. Już w momencie premiery Jagura w połączeniu z kartą graficzną mocno odstawały od tego, co potrafiły komputery. Z czasem różnice robiły się coraz większe. W przypadku nowych urządzeń ma być inaczej.

Zobacz: PlayStation 5 – wszystko, co wiemy o nowej konsoli Sony

Nie od dzisiaj spekuluje się, że PlayStation 5 i Xbox Scarlett będą miały procesory oparte na architekturze AMD Zen 2, czyli układach AMD Ryzen 3000. Nie będzie to żadna ze znanych konstrukcji, dostępnych na rynku konsumenckim. Procesor ma być stworzony specjalnie na potrzeby konsol, ale prawdopodobnie będzie zbliżony do któregoś z Ryzenów. Serwis Famitsu potwierdził, że będzie to układ 8-rdzeniowy z obsługą 16 wątków.

Zobacz: Dysk SSD w PS5 jest prawdopodobnie większą zmianą niż nam się wydaje

Co prawda Jagura w PlayStation 4 oraz Xbox One też miał 8 rdzeni, ale były to słabe jednostki. W przypadków Ryzenów mówimy o najnowszej architekturze z litografią 7 nm i sporą wydajnością. Dla twórców gier będzie to ogromna różnica, która pozwoli na tworzenie jeszcze lepszych gier. Oficjalna zapowiedź konsoli będzie miała miejsce prawdopodobnie na początku 2020 roku. Już teraz mówi się o lutym przyszłego roku. Premiera zaplanowana jest na Święta 2020.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię