Strona głównaGryBlizzard przypadkowo przemienił Symmetrę w najpotężniejszą postać w Overwatch

Blizzard przypadkowo przemienił Symmetrę w najpotężniejszą postać w Overwatch

Na początku tego tygodnia Blizzard wprowadził na PTR długo oczekiwane poprawki balansu Symmetry. Nie przewidział jednak, że aktualizacja wywołała błąd. W przypadku jego wykorzystania postać może zadawać ogromne obrażenia.

Poprawka miała na celu zwiększyć zadawane przez Symmetrę obrażenia, ale użycie exploita pozwala położyć grupę przeciwników niczym domki z kart.

Tak to działa: wiązka Symmetry jest przeznaczona do przytrzymywania, zadając obrażenia w określonych odstępach czasu. Ale jeżeli klikalibyśmy dostatecznie szybko aktywując wiązkę, możemy zadawać obrażenia szybciej i ciągle aktywować wiązkę od nowa. Exploit wymaga użycia makra szybkiego klikania. Wielu graczy postanowiło sprawdzić ile obrażeń można zadać w ten sposób.

Użytkownik Reddita dexausmelmac postanowił samodzielnie zweryfikować działanie błędu:

Stworzyliśmy makro, które umożliwiało strzelanie z maksymalną możliwą prędkością. Pozwalało rejestrować kliknięcie raz na 21 milisekund. Wyniki pokazują, że wiązka zadaje 49 obrażeń na 4 klatki, co odpowiada 735 DPS.

A tak to działa w praktyce:

[you tube=Fd61j3NPEqM]

Jak widać exploit zadaje ponad 1000 obrażeń w 76 klatkach czyli w nieco ponad sekundę. Gdyby został on użyty podczas prawdziwego meczu Symmetra byłaby w stanie powybijać nawet najsilniejszych tanków w ciągu sekundy.

Lepiej żeby „poprawka” nie trafiła na serwery produkcyjne.

Źródło: pcgamer

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię