Advertisement
Strona głównaWiadomościTargi i konferencjeBlizzCon 2020 odwołany, Blizzard nie przewiduje w tym roku wydarzenia online

BlizzCon 2020 odwołany, Blizzard nie przewiduje w tym roku wydarzenia online

Zawsze robi się smutno, gdy odwołane zostaje ważne, gamingowe wydarzenie. Tym razem los ten spotkał BlizzCon 2020.

BlizzCon 2020 to kolejny event, który można dodać do listy odwołanych przez pandemię koronawirusa. Co prawda impreza zwykle odbywała się dopiero w listopadzie, ale Blizzard dał już fanom jasno do zrozumienia, że tegoroczna edycja zostaje odwołana.

Zobacz: Activision Blizzard – George Soros wydał 45 milionów dolarów na akcje spółki

Już w kwietniu firma szukała rozwiązań by zorganizować BlizzCon mimo panującej pandemii. Wysiłki te spełzły jednak na niczym. Podobnie jak w przypadku innych, konkurencyjnych wydarzeń, tak i tutaj jedyną możliwą opcją pozostaje wydarzenie online – ale nawet na to są obecnie minimalne szanse. Takie przedsięwzięcie jest planowane dopiero na początek 2021. 

Zobacz: Blizzard i Netflix oficjalnie pracują nad serialami Diablo i Overwatch

Na pocieszenie fanom pozostaje informacja, że Blizzard szuka jeszcze pomysłów na to, jak zorganizować wysokiej rangi turnieje esportowe, które zwykle odbywały się podczas BlizzCon – Puchar Świata Overwatch, Mistrzostwa Świata World of Warcraft oraz turnieje StarCraft II i Hearthstone. Przypomnijmy, że wszystkie dotychczasowe rywalizacje w ramach OWL zostały rozegrane online, a finały StarCraft II zostały przejęte przez ESL i odbyły się w ramach IEM Katowice.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceBlizzard
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię