Strona głównaWiadomościHardwareBlokada wydobycia ETH przez GeForce RTX 3060 całkowicie pokonana

Blokada wydobycia ETH przez GeForce RTX 3060 całkowicie pokonana

GeForce RTX 3060 z powodzeniem użyty do kopania ETH w koparce składającej się siedmiu takich kart graficznych.

Miesiąc temu NVIDIA, zaprezentowała światu swoją kartę graficzną GeForce RTX 3060, która miała być zabezpieczona przed używaniem jej w kopaniu kryptowalut. Ostatecznie blokada ta dotyczyła kopania ETH i faktycznie po chwili kopana wydajność takiej karty graficznej spadała o połowę i kopanie stawało się na niej dużo mniej opłacalne.

Kolejnymi problemami były ograniczenia przy kopaniu z użyciem więcej niż jednej karty graficznej i konieczność montażu karty w slocie PCIe na płycie głównej, nie działały risery.

Ostatecznie z tymi problemami sobie poradzono, jak pokazuje przykład użytkownika QuasarZone, posiada on koparkę kryptowalut złożoną z siedmiu kart, które wydobywają ETH z pełną prędkością i są podłączone do płyty głównej przy pomocy riserów. Niestety użytkownik ten nie dzieli się wiedzą, jak tego dokonał, jedynie wspomina, że do sprawnego działania kart graficznych na riserach trzeba mieć odpowiednią płytę główną i że na rynku jest jedna płyta główna, która pozwala na takie działanie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię