Strona głównaGryBloodborne i kilka innych hitów z PlayStation dostępne do ogrania na PC

Bloodborne i kilka innych hitów z PlayStation dostępne do ogrania na PC

Sony od czasu do czasu zrobi coś dobrego dla właścicieli blaszaków. Od dziś możemy odpalić jeden z głośniejszych exclusivów PS4, ale pod jednym istotnym warunkiem…

Modły pecetowych fanów Dark Soulsa doszły wreszcie do uszu Sony. Po trzech latach od premiery głośnej gry akcji RPG Bloodborne w pewnym sensie przestanie być tytułem na wyłączność PS4. Nie potrzeba już konsoli, by móc zobaczyć setki razy napis You Died, lecz… o kompletnym zwycięstwie nie ma mowy.

Raczej nigdy nie zainstalujemy jej bezpośrednio z płyty DVD lub z platformy Steam. Na półkach i w internecie zobaczymy wyłącznie wersje wydane na PS4. Mimo wszystko, i tak możemy uruchomić Bloodborne na PC korzystając z płatnej usługi PS Now. Pozwala ona streamować gry z chmury, rzekomo w całkiem przyzwoitych warunkach. Aby to było możliwe, trzeba spełnić wymagania sprzętowe (Windows 7-10, Intel Core i3 3,5 GHz, 2 GB RAM, internet 5Mbps) i zaopatrzyć się w pad do konsoli.

Koszt biletu wstępu do świata gier PlayStation kosztuje 20 dolarów miesięcznie. Jeśli zdecydujemy się wykupić abonament do 25 września możemy zaoszczędzić aż połowę standardowej ceny. I nie zapominajcie, że zapłacicie za dostęp do Bloodborne i 650 innych gier wyróżnionych w bibliotece. Wśród najlepszych Red Dead Redemption, The Last of Us, czy też Killzone Shadow Fall.

Oficjalnie usługa PS Now nie jest jeszcze wprowadzona w Polsce, ale nie ma takich zabezpieczeń, których nie da się obejść. Problem z blokadą regionalną można rozwiązać poprzez podanie w trakcie rejestracji adresu brytyjskiego. Co może Was zainteresować, przez tydzień możecie pograć we wszystkie gierki z katalogu Sony całkowicie za darmo zapisując się do triala. Jeśli nie będziecie mieli ochoty utrzymać kontaktu z grami PS3 i PS4, wówczas przed upływem 7 dni wystarczy, że usuniecie ze swojego profilu nr karty płatniczej.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię