Strona głównaGrySettlers 2019 zaprezentowane na nowym gameplayu z wczesnej wersji gry

Settlers 2019 zaprezentowane na nowym gameplayu z wczesnej wersji gry

Legendarna seria RTS powróci w swojej najlepszej postaci. Będzie ładniejsza, bardziej szczegółowa i angażująca graczy do rozbudowy swojego małego królestwa.

Mało która seria gier może pochwalić się tak długim życiorysem. Minęło już prawie 25 lat od kiedy odpaliliśmy pierwszą część Settlers na komputerach nijak przypominających współczesne maszyny. Część z Was była świadkami narodzin kultowego RTS-a, a teraz wszyscy będziemy mogli zobaczyć jak daleko twórcy zapędzili się w kreowaniu najnowszej części Settlers 2019.

Jej premiera nie nastąpi zbyt prędko (jesień 2019). Jednakże, dzięki Nvidii, wiemy już czego mniej więcej możemy się po niej spodziewać. Pojawił się nowy film prezentujący aktualny wygląd gry i mechanikę rozgrywki. Jest to bardzo wczesna wersja, toteż do czasu oficjalnego wydania Settlers 2019 jeszcze wiele może się zmienić.

Najnowsza odsłona wykorzystuje autorski silnik Ubisoftu Snowdrop, który napędzał m.in. The Division. Dlatego w porównaniu do poprzednich gier nastąpi duży przeskok na poziomie szczegółowości detali i ogólnego planu świata z większą głębią. Dobrą informacją dla fanów jest to, że główny rdzeń rozgrywki pozostanie zachowany, choć to nie znaczy, że niczym nas nie zaskoczy.

Modyfikacji uległ system zbierania pożywienia i jego konsumpcji, a także system nagradzania graczy za rozwój osady i walkę z przeciwnikami. Aczkolwiek deweloperzy zaznaczają, że nie będzie to typowy RTS z dużym naciskiem na zmagania z AI. Settler 2019 nie ma poganiać gracza do działania, a pozwolić mu oglądać, pomyśleć i ostatecznie zareagować właściwie do sytuacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię