Strona głównaWiadomościBobby Kotic próbuje ukrywać skalę problemów Activision Blizzard

Bobby Kotic próbuje ukrywać skalę problemów Activision Blizzard

Według raportu The Wall Street Journal szef Activision Blizzard – Bobby Kotic zataja informacje na temat liczby zwolnień jaka miała miejsce w ostatnich miesiącach w firmie. Te były wynikiem afery związanej z molestowaniem i niewłaściwym zachowaniem wobec pracowników.

Bobby Kotic nadal mocno trzyma się stołka i nie zamierza opuścić firmy. Co więcej zataja informacje na temat liczy osób jaka została zwolniona w związku z aferą dotyczącą molestowania i mobbingu. Według Wall Street Journal z firmy zostało zwolnionych ponad 36 osób, natomiast 40 zostało zdyscyplinowanych. Według pracowników, którzy chcą zachować anonimowość Kotic może sugerować zupełnie inne liczby.

Zobacz: Xbox wypuści linię lakierów do paznokci w kolorach padów

Według rzecznika prasowego Activision firmę opuściło lub zostało z niej wydalonych 37 pracowników, z kolei 44 odbyło rozmowy dyscyplinujące. Zaprzecza jednak informacjom jakie przekazały źródła o 700 zgłoszeniach dotyczących niewłaściwego zachowania w pracy.

Okazuje się, że przez bardzo długi czas zarząd Activision Blizzard nie wiedział co dzieje się w firmie, bo wszystko było skrupulatnie zatajane przez Kotica. Nawet po wyjściu na jaw tych informacje, ten nie zamierza zrezygnować ze stanowiska, nawet pomimo dużej presji ze strony akcjonariuszy, pracowników.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię