Strona głównaGryAktualnościBorderlands 3: złe opisanie płci jednej z postaci grozi banem na forum...

Borderlands 3: złe opisanie płci jednej z postaci grozi banem na forum gry

Dyskryminowanie kogokolwiek, podobnie jak tzw. mowa nienawiści wobec drugiego człowieka są złe. Z tym nie ma dyskusji. Ale wlepianie banów na forum gry, bo ktoś użył niewłaściwego zaimka wobec jednego z bohaterów jest co najmniej… kontrowersyjne. Tak “chroniony” jest jeden z bohaterów Borderlands 3.

Za FL4K-iem, jedna z postaci Borderlands 3, stoi sztuczną inteligencja, która kieruje zarówno robotem jak i podobnymi mu postaciami. W związku z tym, pisząc o FL4K-u (chociażby na forum gry) powinno się używać zaimka “oni”

Zobacz: Borderlands 3 bez możliwości pobrania plików gry przed premierą

Jeden z moderatorów forum, podpisujący się nickiem Tokesy97, znany jest z tego, że w przypadku pisania o robocie per “on”, wlepia autorowi takiego posta bana. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że podobno twórca postaci robota sam identyfikuje się jako osoba o dwóch lub więcej płciach. Sprawa już jest dość kontrowersyjna, a przez chwilę w internecie krążyła plotka jakoby ban groził nie tylko za celowe użycie błędnego zaimka wobec postaci – przypadkowe również. Na szczęście ta ostatnia informacja szybko została zdementowana. 

Zobacz: Borderlands 3: zobaczcie niemal kwadrans autentycznej rozgrywki!

Mimo wszystko, czy Waszym zdaniem aż tak rygorystyczna dbałość o dobra osobiste postaci z gry jest czymś racjonalnym? Czy sprawy zaszły już nieco za daleko?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię